lv

ELA vadībā ievēlēti Elīna Pinto un Agnis Sauka

Par Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāju uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēta Elīna Pinto, kura pārstāv Latviešu kopību Vācijā, bet par priekšsēdes vietnieku kļuvis Agnis Sauka no Latviešu biedrības Beļģijā.

Prezidijā ievēlēta arī Vita Kalniņa no Latviešu biedrības Austrijā, Māris Pūlis (Latviešu Nacionālā padome Lielbritānijā), Justīne Krēsliņa (Zviedrijas Latviešu apvienība) un arī Lelde Vikmane (Latviešu apvienība Francijā).

Eiropas Latviešu apvienības biedru organizāciju sapulce rezolūcijā aicina Saeimu un valdību īstenot Diasporas likumu, pieņemot un ieviešot tam nepieciešamos aktus, arī attiecībā uz papildu dzīvesvietas paziņošanas iespēju diasporai un remigrējušo pensionāru ārvalstu pensiju neapliekamā minimuma aizsardzību bez termiņa ierobežojuma.

ELA rezolūcijā uzsver, ka novērtē valsts budžeta atbalstu diasporai, un aicina to nostiprināt valsts bāzes budžetā, lai uzlabotu tā plānojamību ilgtermiņā.

Orgānizācija šodien pieņemtajā dokumentā norāda, ka ņems vērā biedru organizāciju aicinājumu sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Latvijas politikas veidotājiem risināt jautājumu par dubultpilsonības pieļaušanu ar Gruziju, Ukrainu un Izraēlu.

ELA arī aicina Izglītības un zinātnes ministriju sadarboties ar attiecīgajām ministrijām Eiropas valstīs ar lielu skaitu latviešu bērnu, lai pēc vecāku pieprasījuma nodrošinātu iespēju apgūt latviešu valodu kā svešvalodu mītnes valsts pamatskolās un vidusskolās, kura tiek akreditēta šīs valsts eksāmenu sistēmā. Tāpat rezolūcijā teikts, ka ELA novērtētu vietu skaita palielināšanu latviešu valodas mācībām tālmācības sistēmā “Classflow”.

Tāpat Eiropas Latviešu apvienība mudina diasporas organizācijas aktīvi veidot uzņēmēju un profesionāļu tīklus un sadarbību ekonomikas jomā – gan savstarpēji, gan ar Latvijas partneriem, un aicina ELA turpināt darbu pie diasporas ekonomiskās sadarbības un investīciju platformas izveides.

Tāpat ELA rezulūcijā pausts aicinājums piedalīties balsošanā par Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā, savās mītnes zemēs atzīmēt Baltijas ceļa trīsdesmit gadu atceri un Berlīnes mūra krišanu, skubina diasporas jauniešus pašorganizēties un iesaistīties diasporas aktivitātēs un sadarbībā ar Latviju.

Attēlus no ELA kopsapulces atradīsiet ŠEIT.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK