lv

ELA vadība iepazīstas ar ELA māksliniecisko padomi

Svētdien, 2022. gada 8. maija vakarā pēc ilgākas pauzes norisinājās ELA mākslinieciskās padomes tikšanās. Tā tika organizēta ar mērķi iepazīstināt padomes biedrus ar jauno ELA prezidija priekšsēdi Justīni Krēsliņu, kā arī  atskatīties uz kopsapulcē pieņemtajām rezolūcijām kultūras jomā un kopīgi pārrunāt katras kultūras nozares aktualitātes. 

Mākslinieciskās padomes sēdi vadīja ELA kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane, piedalījās ELA prezidija pārstāves Justīne Krēsliņa, Vita Kalniņa, kā arī, Laura Ritenberga-Kinder, kura ir arī teātra nozares pārstāve, teātra nozari pārstāvēja arī “sirsnīgā Briseles teātra” vadītāja Andra Baltmane. Koru nozari sēdē pārstāvēja Londonas latviešu kora diriģente Lilija Zobens, Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI vadītāja, diriģente Ilze Atardo un diriģents, latviešu-somu jauktā kora “Ziemeļmeita” vadītājs Ilmārs Millers. Deju nozari pārstāvēja Īrijas TDK "Karbunkulis" vadītāja Solveiga Slaidiņa un pieaugušo deju kopas “Straumēni” vadītājs Viesturs Bērziņš.  Folkloras kopas pārstāvēja Tallinas folkloras kopas “Rēvele” vadītāja Laura Šmidberga.

Tikšanās laikā ELA mākslinieciskās padomes pārstāvji pārrunāja šī brīža aktualitātes, katrs iepazīstinot ar savas jomas būtiskākajiem jautājumiem. Gan kori, gan deju kolektīvi no vairākām valstīm, piemēram, Itālijas, Somijas, Lielbritānijas, Vācijas un Beļģijas aktīvi gatavo priekšnesumus gaidāmajiem šīs vasaras kultūras pasākumiem. Piemēram, vairākas deju kopas, kori , folkoras kopas un amatierteātri pašlaik gatavojas 75. Eslingenas Dziesmu svētkiem, kas norisināsies pavisam drīz - no 16. līdz 19. jūnijam Eslingenā, Vācijā. Svētkos kopumā piedalīsies gandrīz 900 dalībnieku no 56  kopām no 14 valstīm. 

Vairākās valstīs jau notikušas un rudens pusē arī tiks organizētas meistarklases dziesmu un deju svētku repertuāra apgūšanai, ko rīko LNKC ar diasporas koru virsvadītāju Ivaru Cinkusu un deju kopu virsvadītāju Jāni Purviņu. Liels notikums ir arī uzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”, kas norisināsies šī gada augustā Mežaparka Lielajā estrādē. Šī uzveduma repertuārs sastāvēs gan no kora mūzikas, kā arī, tas tiks papildināts ar deju, un tajā piedalīsies ap 10 000 dziedātāju un dejotāju no Latvijas un arī no diasporas.

ELA mākslinieciskās padomes pārstāvji, noslēdzot diskusijas par kultūras nozares aktualitātēm un problēmām, pievērsās sarunām par izaicinājumiem darba vidē, ar kuriem nākas saskarties kultūras nozares pārstāvjiem, katram daloties secinājumos par savu jomu. 

Tikšanās noslēgumā pārstāvji vienojās, ka jau šīs nedēļas noslēgumā, 15. maija vakarā  būs nākamā ELA mākslinieciskās padomes tikšanās. Tās laikā padomes pārstāvji izvirzīs precīzākus mērķus darbam līdz 2022. gada beigām, ieskicējot veidus, kā īstenot gan ELA kultūras nozares uzdevumus, gan arī rezolūcijas, kas pieņemtas ELA kopsapulcē aprīļa sākumā. Būtisks ir arī jautājums par to, kādi varētu būt tuvāko  gadu ELA mākslinieciskās padomes mērķi. 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK