lv

ELA uzsāk projekta „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” īstenošanu

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) informē, ka organizācija ir ieguvusi Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstu projekta „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” īstenošanai no šā gada 1.janvāra līdz 30.oktobrim. Projekta mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti un atbalstīt tās pamatdarbību.

Tas nozīmē stiprināt pilsonisko sabiedrību un pašorganizēšanos latviešu diasporas kopienās, turpināt iesaistīties diasporas politikas plānošanā, kā arī nodrošināt diasporas interešu pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Savienībā.

Projektā ir plānotas aktivitātes kopumā četros darbības virzienos.

Aktivitātes “NVO darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai” paredz nodrošināt ELA pārstāvniecību Latvijā. Savukārt darbības virzienos “Atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm” un “NVO savstarpējās sadarbības stiprināšana” paredzēts turpināt sniegt atbalstu jaunu kopienu un organizāciju veidošanai un strukturēšanai diasporā. ELA komandā darbu varēs turpināt diasporas kopienu konsultants, kurš sniegs konsultācijas par dažādiem diasporas kopienām un organizācijām aktuāliem jautājumiem (e-pasts saziņai: ela.projekts@gmail.com). Tā paredzēts veicināt dažādu kopienu savstarpējo sadarbību Latvijas un Eiropas Savienības līmenī, kā arī veidot ciešāku sadarbību ar Latvijas publisko sektoru.

Projekta ietvaros darbosies arī kultūras kopu administrators, kura pienākumos būs apzināt diasporas mākslinieciskās (deju, kora, teātra un tml.) interešu kopas, veicināt to pašorganizēšanos vai pārstāvnieciska foruma izveidi Eiropā. Administrators darbosies arī kā atbalsta persona, sniedzot konsultācijas un koordinējot kopu dalību pasākumos Latvijā un Eiropā, t.sk. procesā ar skatu uz nākamajiem Skolēnu un jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas nu atlikti uz 2021.gadu.

Ar mērķi veicināt diasporas kopienu iekšējo saliedētību, vasaras nogalē Latvijā plānots organizēt ikgadējo ELA biedru kopsapulci, kas šogad notiks ar tiešsaistes dalības iespējām. Pasākumā plānota dalība 25 biedru organizāciju pārstāvjiem no 19 valstīm Eiropā un kaimiņreģionos.

Projektu „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste”  (Līguma 2020.LV/NVOF/MAC/055/04) īsteno Eiropas Latviešu apvienība. Tā īstenošanas laiks: 01.01.2020. – 31.10.2020. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK