lv

ELA prezidija pārstāve Karolīna Zobens-East raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” diskutē par jauniešu iesaistīšanu

2022. gada 16. maijā ELA prezidija vicepriekšsēde Karolīna Zobens-East piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts.”, kur dalījās pieredzē par diasporas jauniešu iesaistīšanu ārpuslatvijas sabiedriskajās norisēs.

Raidījumā līdz ar ELA prezidija pārstāvi Karolīnu Zobens-East piedalījās arī Eiropas jauniešu biedrības (EJ) priekšsēdētājs Ernests Barons, vicepriekšsēdētāja Laima Kraule  un reģionālais koordinators Jānis Skrebels.

Karolīna Zobens-East sarunā norādīja, ka diasporas aktuālākā problēma ir, ka jaunieši, kuri absolvē latviešu sestdienas skolas, ir 14 gadus vecu un samazinās viņu iesaiste diasporas aktivitātēs.  Daudzu jauniešu iesaiste pēc tam ir dalība vasaras nometnēs, kas parasti notiek vienu reizi gadā. K. Zobens-East atzīmēja, ka visaktīvākie latvieši ir mazi bērni, kurus uz pasākumiem ved viņu vecāki vai vecāka gadagājuma cilvēki, kuri jau ilgu laiku iesaistās diasporas organizētajās aktivitātēs. Tieši šī iemesla dēļ ir vairāk jādomā par veidiem, kā diasporas aktivitātēs aktīvāk iesaistīt jauniešus.

Diasporas jauniešiem ir vēlme atrasties un būt saiknē ar sava vecuma jauniešiem, tādēļ, ELA novērtē, ka ir atjaunojusies jauniešu kustība, Eiropas latviešu jauniešu biedrība (EJ), kas sniedz diasporas latviešiem iespēju iesaistīties dažādās aktivitātēs. Diasporas jauniešu kustībai ir būtiska nozīme iesaistot jauniešus aktivitātēs, kuri jau ir pabeiguši diasporas skoliņas.

Karolīna Zobens-East, atbildot uz jautājumu par ELA un EJ savstarpējo saikni, norādīja, ka pēdējos gados ELA ir darbojies jauniešu referents, kurš ir atbildīgs par jautājumiem saistībā ar diasporas jauniešiem. Pašlaik ELA kopā ar EJ ir izveidojuši sadarbības plānu.  EJ būtu atbildīgi par ELA īstenotajām jauniešu aktivitātēm Eiropas diasporā. ELA vicepriekšsēde norādīja, ka EJ jauniešiem pašiem būs iespēja lemt par pasākumiem un to organizēšanas veidiem, jo jaunieši labāk zina veidus, kā iesaistīt sava vecuma auditoriju.

EJ priekšsēdis Ernests Barons sarunā norādīja, ka ELA ir atbalstījusi EJ jau no tās pašiem pirmsākumiem. Pašlaik tiek īstenotas dažādas aktivitātes, piesaistot potenciālos EJ nākotnes biedrus. EJ ir runājuši ar vairākām latviešu valodas klasēm ārvalstīs, stāstot jauniešiem par pulciņiem un studiju iespējām latviešu valodā.  Ir uzsākta darba grupa, kā sasniegt jauniešus vecuma posmā no 14 līdz 20 gadiem, un kā palīdzēt saglabāt viņu vēlmi uzturēt saikni ar Latviju.

ELA svarīgākais uzdevums šajā jomā ir uzrunāt esošās biedru organizācijas, kuras savā kopienā veicinātu jauniešu ieinteresēšanu, ar mērķi iesaistīties EJ darbībā, tādā veidā paplašinot tās darbību vairākās pasaules valstīs.

Karolīna Zobens-East arī pieminēja to, ka daudzi no latviešu jauniešiem, kuri studē ārvalstīs, vēlāk plāno atgriezties Latvijā, tas nozīmē, ka ir ļoti nozīmīgi, ka diasporas jaunieši arī iesaistās 14. Saeimas vēlēšanās. Karolīna uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi mudināt jauniešus iet balsot, un viņiem stāstīt, kāpēc tas ir nozīmīgi Latvijas nākotnei. Viņa arī norādīja to, ka šajā procesā liela ietekme ir tam, ka jaunieši paši izglīto vienaudžus par vēlēšanu nozīmīgumu.

 Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

 

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK