lv

ELA pārstāvji piedalās Diasporas konsultatīvās padomes sēdē un tiekas ar Irmu Kalniņu

Piektdien, 2023. gada 3. martā ELA pārstāves tikās ar Saeimas deputāti Irmu Kalniņu un piedalījās Diasporas konsultatīvās padomes sēde tiešsaistē, kurā ELA pārstāvēja tās prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa (klātienē) un izglītības projektu vadītāja un Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte.

Šī bija pirmā 2023. gada Diasporas konsultatīvās padomes (DKP) sēde, to atklāja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele.

Sēdē tika uzņemti divi rotējošie nepastāvīgie DKP biedri – ELA sadarbības partneri – Eiropas Jaunieši - EJ un kustība #esiLV.

Viens no aktuālajiem jautājumiem, kas tika skatīts DKP, bija jautājums par “Plāns darbam ar diasporu 2024.-2026. gadam” izstrādi, kā arī citi diasporai svarīgi jautājumi. Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar divām padomē izveidotajām darba grupām - Remigrācijas koordinācijas darba grupu un Diasporas mediju darba grupu, kā arī informēja, ka 2023. gada darbu ir sākusi DKP Latviešu valodas un izglītības darba grupu, kuras mērķis ir nodrošināt regulāru iesaistīto pušu dialogu jautājumos, kas saistīti ar latviešu valodas apguves iespējām diasporā, kā arī ar diasporu saistītiem izglītības jautājumiem. Šajā darba grupā darbojas arī ELA Latvijas biroja pārstāve, izglītības projektu vadītāja Aira Priedīte.

Sēdē piedalījās arī LR 14. Saeimas deputāte Irma Kalniņa, kura bija iniciatore Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar diasporu izveidei, kurā darbojas daudzi deputāti. Saeimas deputāti, kuri darbosies šajā grupā, centīsies dziļāk izprast ārvalstīs dzīvojošo tautiešu vajadzības un palīdzēt tās risināt, izveidot tiešu un efektīvu informācijas apmaiņu un sadarbību starp Saeimu un latviešu diasporu, kā arī veicināt līdzdalību Latvijas norisēs. I. Kalniņa iepazīstināja ar sevi.

Īsi pirms DKP sēdes ar I. Kalniņu tikās ELA prezidija priekšsēde J. Krēsliņa, Latvijas biroja pārstāves A. Priedīte un K. Tjarve, pārrunājot nākotnes iespējamo sadarbību, kā arī aktuālos jautājumus, kas būtu jārisina tuvākajā laikā. ELA pārstāves iepazīstināja I. Kalniņu ar aktualitātēm diasporā, it sevišķi saistībā ar izglītību un latviešu valodas mācīšanu.

Diasporas konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. DKP ir izveidota 2019. gadā. Nākamā sēde plānota 2023. gada 3. jūlijā Rīgā klātienē.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #SIF_NVOFonds

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK