lv

ELA pārstāvis piedalās Eiropas latviešu studentu nometnē Ēlandē

Šā gada 19.-23.augustā Ēlandē, Zviedrijā, notika Eiropas latviešu studentu nometne, kurā piedalījās arī Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāvis Latvijā Rinalds Gulbis.

Nometnes laikā ar studējošajiem no dažādām Eiropas valstīm tika pārrunātas un aktualizētas šādas ar reemigrāciju saistītas tēmas: Atgriešanās Latvijā - nodarbinātības problemātika; Veselības aprūpes sistēmu atšķirība dažādās valstīs un Latvijā; Izglītības dokumentu atzīšanas process Akadēmiskās Informācijas centra (AIC) ietvaros;     Sarežģījumi ar reglamentēto profesiju pieredzes un izglītības       dokumentu atzīšanu Latvijā, iespējamie risinājumi; Iesaiste diasporas organizāciju darbībā - iespējamais atbalsts reemigrācijas procesa īstenošanā.

“Nometnē apspriestie temati liek secināt, ka Eiropā studējošie jaunieši ir motivēti pēc augstskolu absolvēšanas atgriezties uz dzīvi Latvijā. Vienīgais trūkums to motivācijā ir ievērojami zemāks atalgojums, ko Latvijā iespējams saņemt,” iespaidos dalās R.Gulbis. “It īpaši tas attiecas uz atsevišķām eksakto zinātņu jomām. Tāpat kavējošais faktors ir sociālā nodrošinājuma sistēmas nepilnības Latvijā un sarežģījumi birokrātijā ar ko saskaras eventuālie jaunuzņēmēji. Kā pozitīvais tiek minēts iespējamais biznesa inkubatoru atbalsts un ALTUM programmas priekšrocības, uzsākot uzņēmējdarbību”.

Dalība nometnē notika projekta „Eiropas Latviešu apvienības kapacitātes stiprināšana diasporas līdzdalības veicināšanai Latvijā” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta Nr. 2019.LV/NVOF/DAP/024/29.  Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK