lv

ELA pārstāves tiekas ar Eiropas Parlamenta Latvijā biroja pārstāvjiem

Ceturtdien, 2024. gada 18. janvārī Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāves - prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa un Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte attālināti tikās ar Eiropas Parlamenta Latvijā biroja pārstāvi Ilzi Eglīti un sabiedrisko attiecību speciālisti Elīnu Krekli, lai pārrunātu sadarbības iespējas Eiropas Parlamenta vēlēšanu popularizēšanā diasporas latviešiem.

Kā atzina Eiropas Parlamenta (EP) biroja pārstāves, ELA ir pirmā organizācija, kas pati pieteikusies šādai sarunai, lai meklētu iespējas tautiešu mudināšanai piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

ELA pārstāves tika iepazīstinātas ar platformu mesesamkopa.eu, kas ir iedzīvotāju un organizāciju kopiena, kas uztur dialogu ar Eiropas Parlamentu, aktīvi darbojas Eiropas demokrātijā un vēlas izteikt savu viedokli par Eiropu, procesiem, kas notiek.

Abas puses pārrunāja ne tikai iespējas sadarbībai, bet arī to, kādus vēlētājus centīsies uzrunāt kampaņas organizatori, lai panāktu aktīvāku Eiropas iedzīvotāju iesaisti vēlēšanās. 

Kādēļ ikvienam latvietim ir svarīgi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jo vismaz 80% Latvijas likumu tiek balstīti Eiropas Savienības lēmumos, turklāt Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši ievēlētā ES instituācija. Mums katram ir iespēja izteikt savu viedokli, iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos, nevis noskatīties uz visu no malas un izrādīt savu neapmierinātību ar visu.

Kā atzina ELA pārstāves, tā bija vērtīga tikšanās, jo tika gūts ieskats gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās, gan mērķauditorijās, gan arī iespējās, ko varētu darīt Eiropas Latviešu apvienība ar saviem sadarbības partneriem visā Eiropā.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK