lv

ELA: LELB likumprojekts diskreditē disporas organizācijas

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) kritiski vērtē Saeimā iesniegto Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas likuma grozījumu projektu.

Latvijas vēstures pagriezienu dēļ mūsu tautas garīgums gadu desmitiem kopts arī ārpus Latvijas robežām, LELBāL paspārnē. Augot tautiešu skaitam ārvalstīs, LELBāL arī tagad ir - un būs - nozīmīga loma mūsu piektā novada - diasporas - garīgajā dzīvē, atbalsta sniegšanā un latvietības uzturēšanā, līdzās laicīgām diasporas biedrībām.

Latviešu organizācijas ārvalstīs ir neatraujama daļa mūsu tautas garīgās un pilsoniskās sirdsapziņas, un uztur tautiešu iespējas dot savu artavu vai atgriezties Latvijā. Centieni ar likumu iegrožot šo realitāti nenes Latvijas Simtgades gada cienīgu saliedētības un sadarbības vēstījumu un nesaskan ar topošā Diasporas likumprojekta mērķiem.

LELB likuma grozījumu projekts arī rada jautājumus par Satversmes 99. pantā nostiprinātās valsts un baznīcas šķirtības praktisko jēgu likumdevēja izpratnē.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK