lv

ELA Latvijas pārstāve apmeklē LTRK Atvērto durvju dienu

Šā gada 23.oktobrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Rīgā rīkoja Atvērto durvju dienas pasākumu, kurā piedalījās arī Eiropas Latviešu apvienības (ELA) Latvijā pārstāve Gunita Bērza.

Kopā ar aptuveni 40 dažādu nozaru un jomu profesionāļiem ELA pārstāvei sniedza iespēju iepazīt dažādo uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Iepazīstinot ar LTRK darbu un attīstības virzieniem, tās vadītājs J.Endziņš akcentēja, ka biedrība pārstāv ap 6 tūkst. biedru intereses. Kopumā tā darbojas 3 pamatvirzienos: biznesa vide Latvijā, biedru konkurētspējas veicināšana un eksporta attīstība. Viņš informēja, ka LTRK sniedz saviem biedriem iespēju attīstīties un veicināt eksporta tirgus iekarošanu, jo LTRK ir vairāk nekā 100 atbalsta personu tīkls ārvalstīs. Viņš norādīja arī uz statistiku par emigrējošiem Latvijas pilsoņiem, kas esot zuduši Latvijas biznesa tirgum.

Diskusijas laikā ELA pārstāve Latvijā aicināja klātesošos uzņēmējus paraudzīties uz šo statistiku no cita skatupunkta un kļūt radošākiem, domāt plašāk un, ieviešot mūsdienīgāku uzņēmējdarbības vidi, uztvert diasporas tautiešus par līdzvērtīgiem profesionāliem darbiniekiem un klientiem, norādot, ka latvieši ārzemēs ir atvērti un gatavi sadarboties, labprāt sniedz pakalpojumus un veido kopējus biznesa tīklus ar vietējiem Latvijas uzņēmējiem.

„Piedaloties Atvērto durvju dienas pasākumā, aprunājos ar dažādiem nozaru speciālistiem un uzņēmējiem, kuri bija atvērti sadarbībai ar diasporu un labprāt sadarbotos, piedāvājot savus pakalpojumus un realizējot kopējus biznesa projektus. Es noteikti saredzu iespējas nākotnes sadarbībai, līdzdarbojoties ar ELA profesionāļu tīkliem, kur tuvākās aktivitātes notiks jau pavisam drīz. 31.10.-1.11. Berlīnē notiks Radošās diasporas sadarbības forums, kurā aicināti piedalīties ārvalstīs dzīvojošie Latvijas radošie profesionāļi, kā arī kultūrpolitikas un kultūrizglītības veidotāji un producenti no Latvijas (https://www.radi.me/programma)Savukārt, 7.12. turpat Berlīnē notiks Medicīnas profesionāļu sadarbības forums (http:/ejuz.lv/simediki),” norāda G.Bērza.

„Apzinoties plašos diasporas kopienu centrus Eiropā un pasaulē, sadarbība pavērtu LTRK un tās biedriem iespējas iegūt jaunas kontaktpersonas un atvērt jaunus eksporta tirgus. Savukārt diasporas kopienu centri, sadarbojoties ar LTRK biedriem iegūtu plašāku iespēju piekļūt Latvijā ražotām precēm, pakalpojumiem un sadarbības partneriem”.

Kā galveno sadarbības modeli ar LRTK G.Bērza saskata profesionāla darbaspēka iesaisti Latvijas uzņēmumu darba ražīguma celšanā un attīstībā, pielāgojot attālināto darba vidi un koncentrējoties uz darba rezultātu. „21. gadsimtā teritoriālās atšķirības vairs nav šķērslis darba devēja un darba ņēmēja vidū, jo lielākā daļa profesiju ir pielāgojamas, atliek vien iet līdzi laikam, izmantot tehnoloģisko attīstību un pamainīt nodarbinātības uzskatus, lai sasniegtu jaunus apvāršņus un risinātu šodienas problēmas ar šodien pieejamajiem risinājumiem”.

Dalība LTRK Atvērto durvju dienā notika projekta „Eiropas Latviešu apvienības kapacitātes stiprināšana diasporas līdzdalības veicināšanai Latvijā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

                                       

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK