lv

ELA, Latvijas Institūts un #esiLV 24.jūlijā aicina uz radošo darbnīcu "EsiLVēstnesis"

Dzīvojot ārzemēs, mēs ik dienas pasaulē nesam vēstījumu par Latviju, veidojam tās tēlu un reputāciju. 

Lai pilnveidotu tam noderīgās prasmes, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latvijas Institūts (LI) sadarbībā ar platformu #esiLV aicina diasporas organizāciju un kopienu vadītājus un viedokļa līderus uz radošo darbnīcu "EsiLVēstnesis", kas notiks 24.jūlijā plkst. 14.00 - 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pieteikšanās līdz 17.jūlijam, rakstot uz ela.projekts@gmail.com. Dalība bez maksas. Vietu skaits ierobežots, lielas intereses gadījumā priekšroka tiks dota ELA biedru organizāciju pārstāvjiem.

Radošā darbnīca turpina LI vēstnešu tīkla veidošanas aktivitātes pēc sekmīgās sociālo tīklu viedokļu līderu (influenceru) diskusijas - darbnīcas par Latvijas tēla veidošanu sociālajos tīklos un komunikācijas stiliem, veidiem un platformām, kas būtu visatbilstošākie, uzrunājot jauniešu auditoriju Latvijā un pasaulē. Tajā piedalījās vairāki sociālo tīklu viedokļu līderi, tostarp, Evelīna Pārkere, Agnese Rakovska, Beta Beidz, Rojs Rodžers, Rūta Dvinska, Māra Upmane-Holšteine, Deniss Ševeļovs, Indra Salceviča un citi. 

Arī diasporas līderu radošajā darbnīcā izzināsim publiskās diplomātijas nozīmi, rīkus un knifus, veidosim personiskus stāstus, kas atspoguļo mūsu Latviju, un apspriedīsim mītnes zemju auditorijas un komunikācijas specifiku.  Pēc radošās darbnīcas plkst. 16.00 - 17.00 ELA aicina tās dalībniekus un citus diasporas organizāciju komunikācijas speciālistus uz neformālu sarunu par ELA pievienoto vērtību savu biedrorganizāciju un Eiropas diasporas kopienu komunikācijā, stiprinot diasporas redzamību Latvijas un pasaules informācijas telpā. Iespējama dalība arī tikai šajā pasākuma daļā, to norādot pieteikuma epastā uz ela.projekts@gmail.com. Šī aktivitāte notiek ar SIF atbalstu ELA īstenotā projekta "Latvietība 3I" ietvaros.

Ar skatu uz radošo darbnīcu aicinām sekot ELA paspārnē tapušās diasporas uzņèmēju, profesionāļu un zinātnieku sadarbības platformas #esiLV diskusijai Skats no malas: par Latvijas valsts tēlu - 4. jūlijā, plkst. 12:00 (pēc Latvijas laika) tiešsaistē esiLV Facebook lapā.

Pandēmijas laiks ir rosinājis Latvijā atsākt sarunu par Latvijas valsts tēlu. Latvija tiek iezīmēta ar jauniem saukļiem angļu valodā kā Ahead of the Curve. Born in Latvia. Kā tiek uzsvērts no tēla veidotāju puses šīs ir pirmās pasta kartes topošajā Latvijas valsts tēla albumā.

Bet kā Latvijas tēls izskatās no malas? Vai Latvijas tēls, ko veido Latvijas valsts institūcijas, iezīmē un stiprina Latvijas konkurētspēju, ilgtspējīgu, uz nākotni vērstu, pasaules mērogā? Vai tas vieno mūs, latviešus visā pasaulē, un liek mums sajusties lepniem par mūsu valsti?

Ar savējo skatu no malas esiLV kopiena vēlas dalīties ar pārdomām un ieteikumiem par Latvijas tēla veidošanu.

Diskusijā piedalīsies:

  • Edīte Brovela, risku vadības konsultante, Lielbritānijas-Latvijas Biznesa kluba dibinātāja, Londona, Lielbritānija
  • Baiba Cipa-Ziemele, starptautiskā marketinga speciāliste, bijusī Stenders starptautiskā marketinga direktore, Rīga, Latvija
  • Ģirts Greiškalns, uzņēmējdarbības konsultants, bijušais Ārvalstu Investoru Padomes Latvijā izpilddirektors, Aberdīna, Lielbritānija
  • Ieva Kunga, starptautiskās zīmolvedības un marketinga speciāliste, Berlīne, Vācija
  • Diskusiju vadīs Ieva Jākobsone-Bellomi, starptautiskā biznesa un starptautiskā marketinga profesore, Roma, Itālija.

Informācija sagatavota projekta „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” (Līguma Nr.2020.LV/NVOF/MAC/055/04) ietvaros. Projektu no 01.01.2020. – 31.10.2020. īsteno Eiropas Latviešu apvienība. Projekta mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti un atbalstīt tās pamatdarbību. Tas nozīmē stiprināt pilsonisko sabiedrību un pašorganizēšanos latviešu diasporas kopienās, turpināt iesaistīties diasporas politikas plānošanā, kā arī nodrošināt diasporas interešu pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Savienībā. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

Informācija masu medijiem: Rasa Saliņa, Eiropas Latviešu apvienības sabiedrisko attiecību konsultante, tālr. 29145314, rasa.salina@gmail.com

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK