lv

ELA kultūras referentes amatā izvēlēta Andra Baltmane

2022. gada 30. jūnija Eiropas Latviešu apvienības (ELA) prezidija sēdē apstiprināta kultūras referente Andra Baltmane, kura turpmāk atbildēs par ELA kultūras nozari. Andra Baltmane uzsāk pildīt savus pienākumus ar 2022. gada 4. jūliju.

Pirms vairākām nedēļām ELA prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa aicināja ELA māksliniecisko padomi izvirzīt kandidātus kultūras referenta amatam. Kopā tika izvirzīti trīs kandidāti, par kuriem mākslinieciskā padome balsoja aizklātā balsojumā, kur Andra Baltmane saņēma visvairāk balsu. ELA prezidijs sēdē šo kandidatūru apstiprināja, tādēļ Andra Baltmane uzsāk pildīt ELA kultūras referentes pienākumus, pārņemot tos no līdzšinējās ELA kultūras referentes Leldes Vikmanes.

Vēlos pateikties Leldei par daudzo gadu cītīgo darbošanos kultūras nozarē. Lelde ir strādājusi vienmēr ar smaidu uz lūpām un vienmēr bijusi gatava dalīties ar kādu mīļu vārdu. Viņa ir strādājusi, lai paplašinātu un aptvertu plašāku kultūras definīciju diasporā, ieskaitot bērnu kopas, rokdarbniekus, utml., kas ir veicinājis arī šo cilvēku apzināšanu un uzsākšanu iekļaut Eiropas diasporas kultūras kopienā,” uzsver ELA prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa. “Nācās strādāt un uzturēt modru garastāvokli arī pandēmijas gados, bet, drīkstot atkal satikties, Lelde iesaistījās Eslingenas dziesmu svētku norisēs, kur atkal satikās daudzi Eiropas kultūras nozares pārstāvji. Lelde turpinās darboties ELA prezidijā un atbalstīs jauno ELA kultūras referenti Andru Baltmani.”

ELA kultūras referentes mērķis būs veicināt kultūras uzturēšanu diasporā, apkopot un uzturēt diasporas kultūras mantojumu, saglabājot diasporas māksliniecisko kopu īpašo kolorītu, veicināt diasporas kultūras pēctecību, motivējot māksliniecisko kopu radošo vadītāju mūsdienīgu tālākizglītību, kā arī stiprināt gan kopu, gan kultūras nozaru savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu. ELA kultūras referente uzturēs saikni ar Latvijas un Eiropas organizācijām kultūras mērķu sasniegšanā, kā arī vadīs ELA māksliniecisko padomi, kurā ir pārstāvji no visām populārākajām kultūras nozarēm – dejas, dziesmas, teātra, folkloras.

Andra Baltmane kopš 2004. gada dzīvo un darbojas Beļģijā, kur nodibinājusi Briseles latviešu deju kopu, ir latviešu amatierteātra “sirsnīgais Briseles latviešu teātris” vadītāja. Viņas vadītie amatierkolektīvi ir  piedalījušies Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Turklāt kopš 2015. gada A. Baltmane ir ELA mākslinieciskās padomes pārstāve.

Viņa bijusi arī scenārija autore pirmajiem Eiropas Latviešu kultūras svētkiem (ELKS), kuri 2015. gadā norisinājās Briselē, scenārija autore un režisore otrajiem ELKS, kas notika 2019. gadā Dublinā (Īrijā). Andra veidojusi režiju arī lielkoncertiem reģionālajos kultūras svētkos Britu salās (2017.), Nīderlandē (2018.), kā arī Eslingenas Dziesmu svētku 70. gadadienas svētku koncertam (2017.).

2018. gadā Andra bija režisore un scenārija autore XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ārvalstu latviešu deju kolektīvu koncertam “Cilvēks. Mūžs. Dimd” Latviešu biedrības namā un koru koncertam „Cilvēks. Mūžs. Skan” Esplanādē. 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK