lv

ELA izvirza pārstāvi darbam Latvijas Zinātnes padomes konsultatīvajā padomē

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) informē, ka darbam Latvijas Zinātnes padomes konsultatīvajā padomē izvirza Dr. Alvi Brāzmu.

Šāds deleģējums veikts, atsaucoties Izglītības un zinātnes ministrijas 2020.gada 5.augustā iesniegtajam Latvijas Zinātnes padomes aicinājumam Diasporas konsultatīvo padomi (DKP) deleģēt vienu pārstāvi darbam Latvijas Zinātnes padomes konsultatīvajā padomē.

Dr. A.Brāzma ir apliecinājis gatavību ieņemt šo pozīciju, un viņa kandidatūra ir guvusi plašu atbalstu neformālās konsultācijās starp DKP nevalstiskā sektora dalībniekiem.

ELA ieskatā Dr. Alvis Brāzma ir ilggadējā darbā apliecinājis savu augsto profesionalitāti zinātniskajā un zinātnes nozares pārvaldības jomā, uzturējis ciešu kontaktu un sadarbību ar kolēģiem un zinātniskajām institūcijām Latvijā, kā arī uzņēmies viedokļa līderību stratēģiskos jautājumos saistībā ar Latvijas zinātnes attīstību, internacionalizāciju un izcilības veidošanu.

Bez tam Dr. Alvis Brāzma ir apliecinājis gatavību uzturēt atgriezenisko saikni ar DPK pārstāvētajām diasporas organizācijām zinātnes sadarbības laukā, lai sekmētu zinātnes diasporas apzināšanu, tīklošanos, pienesumu Latvijai un sadarbību starp partneriem Latvijā un pasaulē.

Dr. Alvis Brāzma ar darbu LZP konsultatīvajā padomē var sniegt nozīmīgu ieguldījumu LZP stratēģiskajā darbā, nostiprināt tās sazobi ar zinātnes diasporu, palīdzēt iet kopsolī ar starptautiskajām tendencēm un institūcijām, kā arī pienest “savējā skatu no malas” un pasaules redzējumu Latvijas zinātnes un zinātnē balstītu inovāciju stiprināšanai.

Aicinām DKP atbalstīt Dr. Alvja Brāzmas deleģējumu darbam LZP konsultatīvās padomes sastāvā.

Sīkāks kandidāta dzīvesgājums:

https://www.ebi.ac.uk/about/people/alvis-brazma

https://congress.sciencelatvia.lv/alvis-brazma/

Informācija sagatavota projekta „Latvietība „3I” Identitāte, Ieguldījums, Iesaiste” (Līguma Nr.2020.LV/NVOF/MAC/055/04) ietvaros. Projektu no 01.01.2020. – 31.10.2020. īsteno Eiropas Latviešu apvienība. Projekta mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti un atbalstīt tās pamatdarbību. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

Informācija masu medijiem: Rasa Saliņa, Eiropas Latviešu apvienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, tālr. 29145314, rasa.salina@gmail.com

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK