lv

ELA apmeklē diasporas amatierteātru festivālu “LAIPA 2019”

Eiropas Latviešu apvienības kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane no 11. līdz 13. oktobrim devās vizītē uz Islandi, kur viņai bija tas gods piedalīties ļoti īpašā diasporas amatierteātru festivālā „LAIPA 2019”, kuru rīkoja Islandes latviešu teātris Reikjavīkā. 

Vizītes galvenais mērķis bija izveidot sadarbības saiknes ar Eiropas diasporas amatierteātru  kopu pārstāvjiem, izzināt to vajadzības latviskās kultūrtelpas kopšanai un darbības attīstībai, kā arī noskaidrot turpmākās ieceres sadarbībai ar Latvijas partneriem. „Šajā ļoti piemērotajā transatlantiskajā vietā šoreiz satikās 9 teātri no Eiropas, kā arī pa vienam no ASV un Latvijas. 

Festivāls, kas notika jau sesto reizi, bija lieliska iespēja teātra mīļiem sanākt kopā, parādīt savus jauniestudējumus, draudzīgā atmosfērā pamēroties spēkiem, kā arī uzklausīt gan savu kolēģu, gan arī teātra jomas profesionāļu viedokļus un konstruktīvu kritiku,” par dalību festivālā stāsta L.Vikmane. „Īpašs prieks bija par amatierteātru kopu saliedētību, par savstarpēju nemitīgu atbalstu reālos darbos, drosmi, radošumu un  patieso prieku par ikkatra veiksmēm. Visi runāja vienā valodā, un ikviens no dalībniekiem kārtējo reizi pārliecinājās, cik ļoti šāda saliedētība palīdz izaugsmē”. 

Festivāla apmeklējuma laikā L.Vikmanei bija iespēja arī apspriest turpmāko informācijas aprites un sadarbības formātu ELA kultūras nozares darbā, kā arī satikties ar ELA biedrorganizācijām - Islandes latviešu biedrības un latviešu skolas pārstāvjiem, lai aktivizētu to sadarbību ar ELA, un izzināt viņu līdzšinējās pieredzes labās prakses atziņas, piemēram, tādās aktivitātēs kā Lielā Talka un citas. 

Informācija sagatavota projekta „3D Diaspora Domā Dara (2019)” (projekta Nr.2019./LV/DP/05/04) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #DiasporaDomāDara

                                          

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK