lv

ELA aicina līdz 27.aprīlim iesniegt pieteikumus Kultūras ministrijas atbalsta finansējumam

Kultūras ministrija ir izsludinājusi konkursu “Par Dziesmu un deju tradīcijas svētku ilgtspējas un Latvijas profesionālās kultūras un mākslas pieejamības nodrošinājumu diasporā 2019., 2020. un 2021. gadam”.

Šo valsts atbalsta finansējumu administrēs Pasaules Brīvo latviešu apvienība, un kopdarba atvieglošanai no ELA puses apkoposim Eiropā īstenojamo ieceru pieteikumus. Lūdzam tos iesniegt ELA līdz 27.aprīlim, sūtot uz adresi ela@latviesi.com ar norādi "KM konkursam". 

No ELA prezidija puses rekomendējam ieceru izstrādē īpašu vērību pievērst tam, lai tie (a) veicinātu sadarbību starp vairākām organizācijām/kopām un, vēlams, tiktu gādāts par pēctecību ar jau aizsāktām iniciatīvām vai nākotnē iecerētām, (b) celtu mūsu mākslinieciskā snieguma kvalitāti, profesionalitāti, dotu ieguldījumu mācību procesā, (c) rastu īpašu vietu bērniem un jauniešiem diasporā, kā ieguldījumu nākotnes saiknēs ar Latviju (īpaši profesionālās mākslas pieejamības novirzienā mudinām izmantot Simtgades skolas somas ietvaros izstrādāto kultūras piedāvājumu, kurā ir arī virkne pārvadāšanai īpaši piemērotu darbu; meklēt šeit. 

Atgādinām, ka Dziesmu un deju svētku tradīcijas uzturēšanā iesaistīti ir ne tikai kori un deju kopas, bet arī folkloras kopas, amatierteātri, lietišķās mākslas amatu meistari - ceram uz pieteikumiem pasākumiem, kas atspoguļo šo dažādību. Priecāsimies arī par projektiem, kas ļauj tradicionālajām nozarēm bagātināties, satiekoties ar mūsdienu radošajām industrijām vai laikmetīgajām formām, īpaši profesionālās mākslas pieejamības novirzienā. 

ELA prezidijā šim procesam sekos kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane (ela@latviesi.com un lelde.vikmane@gmail.com).


Uz tālāku sadarbību,
ELA prezidijs

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK