lv

ELA aicina: Gadsimta garākā Līgodziesma 2018 – arī Eiropā

Eiropas Latviešu apvienība jau otro gadu aicina diasporas latviešu folkloras kopas un korus piedalīties Latvijas Radio 2 muzikālajā akcijā “Gadsimta garākā Līgodziesma”! Aicinām visus, kas ir gatavi gada garākās dienas, 21. jūnija, vakarā (laikā starp 18.30 un 20.30 pēc Latvijas laika) iezvanā ar LR2 tiešraidē pievienot savas balsis šim dziedājumam, pieteikties līdz 18.maijam, rakstot uz ela@latviesi.com! Aicinām mums ziņot arī tos diasporas korus vai folkloras kopas, kuras 21.jūnija vakarā būs Rīgā un vēlas tur pievienoties akcijas noslēguma koncertam!
 
LR2 šo akciju realizē jau trešo gadu. Tā ir vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām. Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai kopīgā dziedāšanā pulcējot dažādu novadu - Rīgas, Siguldas, Zvejniekciema, Salacgrīvas, Burtnieku, Strenču, Smiltenes, Gulbenes, Madonas, Ciblas, Preiļu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Ogres, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Auces, Saldus, Durbes, Nīcas, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils,Talsu, Rojas, Tukuma, Jūrmalas un Jaunmārupes ļaudis, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus citviet pasaulē. Saulrietā, plkst. 22:22 gadsimta garākā līgodziesma atgriezīsies Rīgā, kur to Doma laukumā Zāļu tirgū plkst. 22.00-22.40 noslēgs lielkoncerts LR2 ēterā - tautas sadziedāšanās ar koru, folkloras ansambļu, populāru mūziķu līdzdalību.
 
Līgošanas procesu, sākot ar 28.maiju, LR2 ēterā ievadīs 18 raidījumu cikls „Simtgades ielīgošana” 2018. gada maijā- jūnijā, kurā notiks sazināšanās un intervijas ar iecerētajām ielīgošanas vietām, latvisko rituālu un tradīciju izklāsti. „Gadsimta garākā Līgodziesma” skanēs LR2 ēterā 21. jūnijā visas gada garākās dienas laikā. Audiovizuāli tam varēs sekot līdzi interneta tiešraidē. Lai atspoguļotu līgošanas norisi, tiek veidota Latvijas interaktīvā karte, plānota sadarbība ar reģionālajām televīzijām, preses izdevumiem, informatīvām platformām.Līgošanā tiek iesaistītas latviešu kopienas ārzemēs, tāpēc izveidota informatīva sadarbība ar Latvijas Institūtu (LI), Eiropas Latviešu apvienību (ELA) un Latvijas vēstniecībām ārvalstīs.
 
Šīs akcijas mērķi ir trīskārši. Pirmkārt, tā ļauj stiprināt tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, un apliecināt latviskumu, raisot harmoniju un prieku. Otrkārt, tā uzsver saulgriežus kā laiku, kas ir latvietības kvintesence, būtiska valsts un tautas identitātes daļa. Un, visbeidzot, tā ļauj iepazīstināt pasauli ar latviešu tautas gadsimtos veidojušos unikālo un joprojām dzīvotspējīgo tradīciju – līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu. Piedalīsimies!
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK