lv

ELA aicina aizpildīt aptauju par 13 grāmatu sēriju "Mēs. Latvija XX gs." pieejamību diasporā

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina latviešu diasporas centrus aizpildīt aptauju par interesi saņemt 13 grāmatu sēriju “Mēs. Latvija XX gs.”. Kultūras ministrija no 2019. līdz 2020. gadam plāno atbalstīt grāmatu sērijas pieejamību latviešu diasporas centros.

Grāmatu sērija vēsta par 20. gadsimta norisēm Latvijas vēsturē caur cilvēku un dzimtu likteņiem. “Aicinām atsaukties tos diasporas centrus ārvalstīs, kuri būtu ieinteresēti saņemt 13 grāmatu sēriju „Mēs. Latvija XX gs.” un 2019.-2020. gadā organizēt šo grāmatu pieejamību un apriti diasporas lasītājiem, kā arī reizē būtu gatavi un ieinteresēti organizēt un plānot publiskas tikšanās pasākumus ar Latvijas rakstniekiem – šīs romānu sērijas autoriem,” savā paziņojumā raksta ELA. Aptauju iespējams aizpildīt līdz 20. maijam, tā pieejama šeit.

Aptauja tiek veikta, lai palīdzētu Kultūras ministrijai (KM) sagatavot konkursa nolikumu. Latviešu diasporas centri tiks informēti par tālāko iniciatīvas gaitu un iespēju formāli pieteikties konkursā, kad tas tiks izsludināts. Kā norāda KM, ja interese būs liela, prioritāte tiks piešķirta lielākajiem un aktīvākajiem diasporas centriem pasaulē, kas varētu nodrošināt pēc iespējas lielāku darbu apriti un apjomīgākus pasākumus, jo paredzētais valsts atbalsta finansējums ir ierobežots.

Diasporas likuma īstenošanas plānu ietvaros KM no 2019. līdz 2020. gadam plāno atbalstīt grāmatu sērijas “Mēs. Latvija XX gs.” pieejamību latviešu diasporas centros ārvalstīs. Tāpat ministrija plāno sniegt atbalstu grāmatu sērijas autoru vizītēm latviešu diasporu centros, grāmatu lasījumiem un diskusijām kopā ar diasporu.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK