lv

Eiropas latviešu jaunieši aicina uz pilsoniskās līdzdalības diskusijām sarunu festivālā LAMPA

Lai rosinātu diskusiju par jauniešu līdzdalību pilsoniskajās aktivitātēs, par mūsdienu izaicinājumiem, kas ietekmē jauniešu identitātes veidošanos, organizācija Eiropas Latviešu Jauniešu Biedrība - EJ aicina 1. jūlijā apmeklēt divas diskusijas. Abas diskusijas norisināsies sarunu festivālā LAMPA Cēsīs.

Diskusijā "Jauniešu balss vēlēšanās - Saeima, vai Tu mūs dzirdi?", kas notiks 2022. gada 1. jūlijā no plkst. 15.30 līdz 17.00 Cēsu pils parkā uz Jaunās skatuves (Riekstu kalnā), piedalīsies biedrības “EJ” pārstāvji, politologs Ansis Jānis Auziņš un Zviedrijas Latviešu apvienības priekšsēdes vietniece Vanda Viktorsone.

Diskusijā un tai sekojošajā darbnīcā dalībnieki runās par jauniešu balss vērtību Saeimas vēlēšanās, vēlēšanu nozīmi jauniešu dzīvē. Caur ikdienas situācijām atradīs veidus, kā runāt ar saviem vienaudžiem, kuriem politika neinteresē. Diskusija ir ieskaņas pasākums Eiropas Latviešu Jauniešu biedrības rīkotajam pasākumu ciklam visā Eiropā, kura mērķis ir veicināt jauniešu pilsonisko aktivitāti pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

"Vēlēšanas ir demokrātijas svētki un ar šo diskusiju/darbnīcu un kampaņu kopumā vēlamies iesaistīt arvien vairāk jauniešu demokrātijas svinēšanā un stiprināšanā. Diemžēl salīdzinoši reti politiskajās diskusijās jaunieši tiek uztverti kā nozīmīga elektorāta daļa, tajā pašā laikā pašu jauniešu zināšanas par politiskajiem procesiem un pilsoniskā līdzdalība Latvijā ir visai kūtra. Mēs kā jaunieši gribam runāt ar saviem vienaudžiem par vēlēšanām un to nozīmi katra ikdienas dzīvē, sākot ar ēšanas paradumiem līdz pat karjeras izvēlei,” stāsta Eiropas latviešu jauniešu biedrības EJ reģionālais koordinators Jānis Skrebels.

Diskusijas dalībnieki radīs atbildes uz jautājumiem: Kāda jēga balsot Saeimas vēlēšanās? Vai nepiedalīšanos vēlēšanās var uzskatīt par morāli attaisnojamu rīcību? Kur jauniešiem meklēt informāciju par vēlēšanām un kā nodot savu balsi ārzemēs un reģionos?

Savukārt, saruna "Kā mūsdienu jaunietis izjūt piederību savai valstij?" notiks piektdien, 2022. gada 1. jūlijā plkst. 15.00 līdz 16.30 Cēsīs, Sirdsapziņas ugunskura skatuvē (Pils ielā 12), to organizē Ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” atbalsta fonds sadarbībā ar Biedrību "Eiropas Jaunieši" un biedrību “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Diskusijā piedalīsies biedrības “Eiropas Jaunieši” priekšsēdis Ernests Barons. "Mūsu biedri agrāk vai vēlāk, pārceļoties no dzimtās Latvijas uz Eiropu, ir izauguši ar multikulturālu identitātes uztveri. Dziedot latviešu koros, dejojot latviešu deju kopās, piedaloties grāmatu klubiņos, volejbola komandās vai latviešu bērnu skoliņās, daudzi no mums līdz šim ir spējuši ne vien uzturēt, bet arī attīstīt savu piederības apziņu abām valstīm. Taču jāatzīst, ka justies piederīgam Latvijai dzīvojot ārzemēs ir krietni izaicinošāk. Tieši tāpēc mēs sanācām, kopā lai nodibinātu, biedrību "Eiropas Jaunieši", un vēlamies arī turpināt izaicināt mūsu pašu domas par to, kā mīlestību pret savu dzimteni iespējams vairot un nostiprināt," uzsver E.Barons.

Diskusijas “Kā mūsdienu jaunietis izjūt piederību savai valstij” dalībnieki centīsies rast atbildes uz jautājumiem par mūsdienu izaicinājumiem: globalizāciju, pārmaiņām, plašām iespējām un piedāvājumiem, kas ietekmē mūsdienu jauniešu identitātes veidošanos. Tiks skaidrots, cik lielu vietu tajā aizņem piederības apziņa savai valstij un kas ietekmē piederības apziņas veidošanos. Jauniešu diskusijas dalībnieki diskutēs arī - vai zināšanas un izpratne par totalitāro un autoritāro okupācijas režīmu atstāto mantojumu vairo mūsdienu jauniešu valstiskuma apziņu? Kas veido cieņu un mīlestību pret savu valsti? Kā to iespējams vairot un nostiprināt?

Abas diskusijas norisinās Sarunu festivālā LAMPA un ir pieejamas bez iepriekšējas pieteikšanās un dalības maksas.

Par Eiropas Jauniešiem
Eiropas Jaunieši ir jauniešu organizācija, kas dibināta 2020. gada 8. februārī Oslo, Norvēģijā. Mēs esam latviešu jaunieši no visas Eiropas, kuri strādā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem, pārstāvam viņu intereses kā arī organizējam dažādus kultūras, sporta un sabiedriskus pasākumus. Mēs esam Latvijā reģistrēta bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir pulcināt aktīvus latviešu jauniešus no visas Eiropas.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība un Eiropas Latviešu Jauniešu biedrība EJ.

Papildu informācijai:
Ernests Barons
ernests@eiropasjauniesi.lv
https://eiropasjauniesi.lv/

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK