lv

Eiropas Latviešu apvienības ikgadējā biedru kopsapulce 22.-24. martā Londonā, Lielbritānijā

Eiropas Latviešu apvienība ielūdz uz ELA biedru organizāciju sapulci, kas 2019. gada 24.-25. martā notiks Latviešu namā Londonā (72 Queensborough Terrace, London W2 3SH, Lielbritānija). Īpaši Eiropas Latviešu apvienība vēlas sapulcēt savas biedru organizācijas, bet priecāsies klausītāju lokā sapulces atklātajā daļā redzēt arī citas ELA darbā ieinteresētās diasporas organizācijas, kas, iespējams, vēlētos kļūt par ELA biedriem vai sadarbības partneriem!

Lūgums līdz 23. februārim apstiprināt savu dalību kopsapulcē (norādot organizācijas pārstāvja/-u vārdu/-us; 1-3 personas), rakstot uz ela@latviesi.com. Arī ierosinājumus darba kārtības papildināšanai aicinām iesūtīt līdz 23. februārim. Lūgums biedru organizācijām līdz sapulcei sagatavot un ELA iesniegt īsu pārskatu par Jūsu organizācijas darbību, ko izsūtīsim arī pārējām ELA biedru organizācijām (lūgums ziņojumā iezīmēt arī Jūsu organizācijas galvenās vajadzības tālākai attīstībai, kā arī ierosinājumus ciešākai ELA un Jūsu organizācijas
sadarbībai un informācijas apritei).

Šoreiz arī sapulces dalībnieku lokā nebūs visu diasporas lietās iesaistīto Latvijas valsts iestāžu pārstāvju, jo maksimāli vēlamies izmantot kopējo tikšanos mūsu biedru aktualitāšu, vajadzību un ideju izzināšanai un ELA turpmākās stratēģijas apspriešanai.

Praktiskā informācija par dalību sapulcē un mūsu kontakti ir ietverti pēc sapulces darba kārtības.

Programma:

Piektdien, 22. martā
Ierašanās Londonā un brīvprātīgā programma

18.30 Labdarības tīklošanās vakars – “Giving for Latvia” sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā /South Bank Tower, 55 Upper Ground, London SE1 9EY/. Iespēja tiem, kuri jau ieradušies Londonā, iepazīties ar Lielbritānijas latviešu labdarības iniciatīvas “Giving for Latvia” darbu, apspriest pieredzi diasporas labdarības projektu jomā un iespējamos sadarbības veidus starp dažādu valstu diasporas labdarības iniciatīvām. Reģistrācija “Giving for Latvia” Facebook vietnē.

20.00 Kopīga ekskursija ar gidu naksnīgajā Londonā (tikšanās vieta: pie South BankbTower, 55 Upper Ground, London SE1 9EY)

Sestdien, 23. martā
9.00 Ierašanās, reģistrācija, kafija, kopējais foto
9.30 1. Sēdes atklāšana, apsveikumi

- Sveicieni, uzrunas
- Darba kārtības apstiprināšana
- Sēdes vadības, protokolētāja, balsu skaitītāju un rezolūciju komisijas vēlēšanas
- Iepriekšējās biedru organizāciju sapulces protokola pieņemšana

10.00 2. ELA prezidija priekšsēdētāja ziņojums
10.15 3. Biedru organizāciju ziņojumi (5min katram)
11.30 4. Kultūra un Simtgade

- ELA prezidija/referentu pārskats par paveikto un iecerēto
- diskusijas ar biedru organizācijām par prioritātēm un vajadzībām

12.30 Pusdienu pārtraukums
14.00 5. Latviskā identitāte un izglītība / Jaunieši

- ELA prezidija/referentu pārskats par paveikto un iecerēto
- diskusijas ar biedru organizācijām par prioritātēm un vajadzībām

15.00 6. Ekonomiskā sadarbība un atgriešanās

- ELA prezidija/referentu pārskats par paveikto un iecerēto
- diskusijas ar biedru organizācijām par prioritātēm un vajadzībām

16.00 7. Mediji un komunikācija

- ELA prezidija/referentu pārskats par paveikto un iecerēto
- diskusijas ar biedru organizācijām par prioritātēm un vajadzībām

17.00 Kafijas pauze
17.30 Atvērts seminārs: “Simts balsis Simtgadē: diasporas pilsoniskā un politiskā balss Latvijā un Eiropā”

Stāvot uz Latvijas otrās simtgades sliekšņa, apspriedīsim diasporas nozīmi un ietekmi Latvijas un Eiropas politikas veidošanā, tostarp dalību Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās un iesaisti sabiedriskajos procesos Latvijā. Meklēsim atbildes, kāda ir diasporas biedrību loma, saliedējot un pārstāvot ārvalstīs mītošos Latvijas cilvēkus, kādas ir vajadzības un iespējas stipru, patstāvīgu biedrību attīstībai!

* Seminārs notiek projekta “Simts balsis Simtgadē” ietvaros ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu no Latvjas valsts Simtgades programmas līdzekļiem.

19.00 Kopīgas vakariņas (vieta tiks precizēta)

Svētdien, 24. martā /SLĒGTĀ SĒDE/

10.00 9. ELA darba organizācija un nākotnes stratēģija
- ELA darbības stratēģija 2019.-2020.gadam
- ELA sadarbība ar biedru organizācijām un partnerorganizācijām
- ELA sastāvs, struktūra un statūti
- ELA ekonomija – kasiera ziņojums, gada pārskats, budžets
- ELA prezidija un amatpersonu vēlēšanas

13.00 10. Noslēgums
- Dažādi jautājumi
- Nākamās kopsapulces laiks un vieta
- “Nevis slinkojot un pūstot”
13.30 Kopīgas pusdienas

PRAKTISKAIS PALĪGS PLĀNOŠANĀ
Viesnīcas

Šobrīd ELA ir pieteikusi dalībniekiem nakšņošanas iespēju Latviešu namā Londonā, vietu skaits ir ierobežots, naktsmītņu cena ir apskatāma http://www.72qt.co.uk/lv/contact_us.php. Ja vēlaties nakšņot šeit, rezervēt numuriņu var www.booking.com vietnē, pēc katra iespējām un vēlmēm.

Ja DVF namā nepietiek numuriņu, tajā pašā rajonā ir pāris hoteļi, kuriem ir līdzīgas cenas kā DVF namam: New Dawn Hotel (https://www.hotelscombined.com/Hotel/New_Dawn_Hotel.htm) un MStay Hotel 43 (http://www.mstay.co.uk/property/hotel-43/).

Transports
Atkarībā no lidostas, kurā ielidojat, ir pieejami ļoti dažādi transporta veidi, kā nokļūt līdz centram. Ja nepieciešama sīkāka informācija, sazinieties ar Londonas kontaktpersonu (zemāk).

Ēdināšana
Sestdien un svētdien sapulces dalībniekiem plānotas kopīgas pusdienas uz vietas sapulces telpās – plānošanas nolūkā aicinām aizpildīt pievienoto anketu par to, vai tām pievienosities un vai Jums ir kādas īpašas diētiskās prasības. Sestdien maltīte plānota komplekso pusdienu veidā, bet svētdien - furšeta galds. Sīkāka informācija par izmaksām būs atkarīga no pieteikto ēdāju skaita. Sestdien ir plānotas kopīgas vakariņas kādā no Londonas krodziņiem. Ēdināšanas izdevumus ELA diemžēl nav iespēju segt.

Kontaktpersonas
Uz jūsu praktiskajiem jautājumiem par sapulces norisi Londonā atsauksies mūsu viesmīlīgie kolēģi no Londonas (kontaktpersona: Karoline Zobens-East, karoline.zobenseast@gmail.com), bet par darba kārtības praktiskajiem aspektiem atbildēs ELA prezidija kontaktpersona Vita Kalniņa (vita.kalnina@engage.lv, +43 6606189870). Uz jautāumiem par darba kārtības saturisko daļu atbildēs Elīna Pinto (+352 691 981 524 vai Facebook Messenger).

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK