lv

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) rīko plašu aptauju par diasporas vēlētāju nodomiem 13. Saeimas vēlēšanās

Ar mērķi Latvijas pilsoniskajā un politiskajā apziņā pilnvērtīgi iekļaut arī diasporas vēlētājus, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar portālu latviesi.com pirmo reizi rīko plašu aptauju par diasporas vēlētāju nodomiem 13. Saeimas vēlēšanās. 

Tiesības balsot Saeimas vēlēšanās ārvalstīs šogad tiek lēstas ap 130 000 Latvijas pilsoņu, kuri oficiāli paziņojuši savu dzīvesvietu ārvalstīs. Tas ir vēsturisks rekordskaits - tāpat kā ārvalstīs atvērto vēlēšanu iecirkņu skaits (121). Aktīvi balsojot, diasporas vēlētāji var Saeimā ievēlēt pat 8 deputātus no Rīgas vēlēšanu apgabala. Neskatoties uz to, līdz šim nav veikta neviena aptauja par partiju reitingiem diasporā. Tas ir būtisks trūkums Latvijas reitingos, kā arī ļauj vairoties pieņēmumiem vai stereotipiem par diasporas vēlētāju izvēli. 

Tāpēc, ja dzīvojat ārvalstīs un esat tiesīgs balsot Saeimas vēlēšanās, aicinām Jūs piedalīties īsā aptaujā par partiju izvēli. Anketas aizpildīšana aizņems ne vairāk kā 5 minūtes Jūsu laika. Atbildēt varat tikai vienu reizi. Visas atbildes ir anonīmas, un tās netiks saistītas ar cilvēku, kas tās sniedzis. Dalība aptaujā ir pilnībā brīvprātīga, Jūs varat jebkurā brīdī brīvi izlemt neturpināt aizpildīt anketu un nekādi dati netiks saglabāti vai tālāk izmantoti. 

Aptaujas rīkotāji ir politiski neitrālas sabiedriskas organizācijas, kuru mērķis ir stiprināt ārvalstīs mītošo Latvijas piederīgo saikni ar Latviju. Par apkopotajiem aptaujas rezultātiem informēsim ELA un latviesi.com informācijas kanālos. Jau iepriekš pateicamies par Jūsu atsaucību!

Aptaujas anketa

 

                                             

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK