lv

Eiropas Latviešu apvienība aicina uz tiešsaistes semināriem par Valsts Aizsardzības dienestu

Ņemot vērā tēmas par Valsts aizsardzības dienestu (VAD) aktualitāti ne tikai Latvijas sabiedrībā, bet arī latviešu diasporā, Eiropas Latviešu apvienība kopā ar Eiropas latviešu jauniešu biedrība "Eiropas Jaunieši" (EJ) rīko tiešsaistes seminārus gan saviem biedriem, gan arī ikvienam interesentam Eiropā, kas notiks trīs reizes - martā, aprīlī un maijā.

Šobrīd līdz 2027. gadam VAD nav plānots iesaukt pilsoņus, kuri pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un par savu dzīvesvietas adresi ārvalstīs ir paziņojuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. VAD plāns paredz, ka no 2027. gada dienests varētu būt obligāts arī diasporas latviešu jauniešiem.

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija norādījusi, ka dienesta mērķis ir sagatavot Latvijas iedzīvotājus visaptverošai valsts aizsardzībai. Mērķtiecīgs sagatavošanas darbs balstās arī uz saitēm ar diasporu un apziņu, ka diaspora ir neatņemama Latvijas sabiedrības daļa.

Organizatori aicina disaporas pārstāvjus (īpaši vecākus un pašus jauniešus) dalīties ar neskaidrībām, jautājumiem un bažām par Valsts aizsardzības dienestu un ko tas nozīmē diasporai.

Uz klātesošo jautājumiem atbildēs ELA prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa, Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte un EJ vicepriekšsēdis Jānis Skrebels.

Tiešsaistes semināri notiks platformā Zoom (viens un tas pats seminārs trīs reizes):

Trešdien, 2024. gada 20. martā plkst. 20.30 pēc LV laika
Sestdien, 2024. gada 20. aprīlī plkst. 15.00 pēc LV laika
Pirmdien, 2024. gada 20. maijā plkst. 14.00 pēc LV laika

Tos, kuri plāno apmeklēt kādu no informatīvajiem semināriem, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu, norādot, kurš datums jums ērtāks. Saiti uz semināru dalībnieki saņems dienu pirms tā e-pastā, kas būs norādīts pieteikumā.

Informatīvo semināru laikā ELA un EJ pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar informāciju, kas jau tagad ir pieejama, kā arī uzklausīs jautājumus, bažas un neskaidrības saistībā ar šo šīm valstij būtiskajām likumdošanas izmaiņām aizsardzības jomā. Iegūtās zināšanas ELA pārstāvji nodos LR Aizsardzības ministrijai, lai kopīgi meklētu konstruktīvus risinājumus. Nākotnē, uz iegūtās informācijas pamata, LR Aizsardzības ministrjas pārstāvji tiks aicināti viesoties diasporā.

Pirms tiekamies seminārā, ir iespēja iepazīties ar publisko infomāciju par VAD Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

 Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023   

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK