lv

Diasporas skolotāji iedvesmojas Latvijā

No 2022. gada 20. līdz 21. jūlijam Drabešu pagasta Billēs notika jau devītais diasporas latviešu skolu vadītāju un skolotāju seminārs, ko organizēja Latviešu valodas aģentūra. Semināru apmeklēja vairāki desmiti dalībnieku no visas pasaules – Eiropas, Austrālijas, ASV, Kanādas un Krievijas.

Pasākumā piedalījās arī Eiropas Latviešu apvienības izglītības referente Ilze Atardo, kura uzrunāja klātesošos skolotājus, kā arī ELA Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte. Kolēģes par semināru minēja trīs kodolīgus vārdus: “Atkalredzēšanās. Pieredze. Iedvesma”.

Semināra programmā dalībniekiem bija iespēja uzzināt Latviešu valodas aģentūras jaunumus, kā arī piedalīties psihologa Edmunda Vanaga lekcijā par pašvadītu mācīšanos, noklausīties LU jaunās studiju programmas diasporas skolotājiem prezentāciju, kuras pirmās absolventes saņēma sertifikātu par kursa beigšanu. Jāatzīst, ka absolventu pārliecinošās atsauksmes par noderīgo programmu jau iedvesmojušas arī citas skolotājas pieteikties mācībām jaunajā studiju gadā no 1. septembra.

Ar lielu entuziasmu tika uzņemta filozofa Igora Šuvajeva lekcija  "Skola un biopolitika: filosofa skatījums". Par vēstures mācīšanu aktuālajā ģeopolitskajā situācijā diskusiju vadīja žurnālsits Ansis Bogustovs, kur semināra dalībnieki dalījās pieredzē par vēstures mācīšanu plašā amplitūdā -  no Latvijas pirmsākumiem līdz pēdējo mēnešu notikumiem. Diskusija bija ļoti emocionāla – no stāstiem, prieka līdz pat asarām.

Vakara nagla bija zumēšana klātienē - pagājušā sezonā vairākās tiešsaistes tikšanās ar Julgī Stalti un Ēriku Zepu latvieši visā pasaulē apguva gadskārtas, bet šogad kārta cilvēka mūža godiem. Beidzot bija iespēja daudziem zumētājiem tikties klātienē latvju dančos un dziesmās!

Otrās dienas rīts sākās ar ļoti vērtīgām LVA metodiķu Lienes Valdmanes un Ivetas Miloslavskas darbnīcām un prezentāciju par pieejamiem materiāliem latviešu valodas mācīšanai diasporas skolās. Kā ķirsītis uz kūkas  semināra noslēgumā bija došanās uz Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos, kur katram pašam bija iespēja mazliet iejusties dzejnieka ādā, iepazīt un analizēt Imanta Ziedoņa domas un darbus muzeja darbinieku īpaši veidotā  pasākumā.

Paldies mūsu sadarbības partneriem - Latviešu valodas aģentūrai par iespēju pēc diviem piespiedu dīkstāves gadiem atkal uzlādēt baterijas, gūt iedvesmu un spārnus jaunām idejām, kas ceļos līdzi tuvu un tālu, lai latviešu valodas skanētu visās latviešu kopienās Eiropā un pasaulē!

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK