lv

Diasporas skoliņu mācībspēki apgūst multimediju stāsta veidošanas principus

Laikā, kad daļu aktīvo darītāju diasporā  sāk pārņemt pavasara nogurums, bet dažādi pavasarī un vasarā veicamie pasākumi, svētki un nometnes tikai uzņem apgriezienus, kā svaiga ūdens malks bija ELA piedāvātā nodarbība par multimediju prasmēm diasporas sestdienas skoliņu mācībspēkiem. 

Nodarbības vadīja Vidzemes Augstskolas pasniedzēja mg. sc. soc. Iveta Auniņa.

Nodarbību “Storytelling jeb stāsta veidošanas pamatprincipi” un “Tips & Tricks par profesionāla video uzņemšanu ar viedtālruni”, kas notika trešdienas, 27. aprīļa darba dienas izskaņā tiešsaistes platformā Zoom, mērķis bija iedrošināt un palīdzēt pašiem veidot īsus vai garākus video stāstus, lai atvieglotu publicitāti un veidotu saistošus video sižetus, piemēram, par to, kā sokas skoliņā, kādi interesanti pasākumi tiek īstenoti kopā ar bērniem.

Pirmajā lekcijas daļā par stāsta veidošanas pamatiem jeb Storytelling principiem nodarbības dalībnieki – diasporas skoliņu mācībspēki ļoti atraktīvā un saprotamā veidā tika iepazīstināti ar stāstu veidošanas pamatprincipiem, svarīgākajām lietām, lai vēstījums būtu interesants un skatītājus un klausītājus uzrunājošs. Lektore I. Auniņa pastāstīja, kā veidot jēgpilnu stāstu no idejas līdz pat realizēšanai – temata izvēles, vēstījuma definēšanas, galvenajiem varoņiem, stāsta uzbūves, scenārija izveides, režijas u.c. noslēpumiem.

Lekcijas otrā daļa "Kā uzfilmēt profesionālu video izmantojot viedtālruni?" tika veltīta tehniskām niansēm, kas jāņem vērā veidojot video ar pieejamām ierīcēm ievietošanai  populārākajos sociālajos medijos. Lekcijas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar viedtālruņu  tehniskajiem parametriem un iestatījumiem, saņemot arī vienkārši un saprotami padomus par kadrējuma un labas skaņas kvalitātes pamatprincipiem, kā arī iepazinās ar informācijas avotiem, kur meklēt bezmaksas montāžas programmas, kuras saprast pa spēkam arī iesācējiem šajā jomā.

Pasniedzējas pieredze un prasme ļoti raiti un radoši skaidrot tēmu iedvesmoja pat tos, kuri līdz šim uzskatīja, ka neko no tā nesaprot. Ne viens vien cītīgi konspektēja nodarbībā teikto un jau savas tuvākajās aktivitātēs centīsies izmantot iegūtās zināšanas. 

Mēs ceram, ka drīz arī ELA mājaslapā un diasporas skoliņu sociālo mediju profilos varēsim sekot līdzi jauniem video stāstiem, kas būs tapuši tieši pēc šīm divām noderīgajām nodarbībām!


Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK