lv

Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts “LATVIETIS 2.0”

Lai nojauktu ģeogrāfiskās un mentālās robežas šajā globālajā laikmetā, kad arī Latvijas cilvēku mobilitāte ir ikdienas neatņemama sastāvdaļa, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) kopā ar domubiedriem šā gada 29.-30.jūnijā Cēsīs piedalīsies sarunu festivālā LAMPA. Atsevišķā diskusiju teltī “Latvietis 2.0” varēs sekot diskusijām par pasaules pieredzē sakņotas latvietības aprisēm – par uzņēmīgo, veselo, zinīgo, politisko, pašironisko, tautisko un globālo latvieti. Pateicoties fonda atvērtai sabiedrībai DOTS stipendijai un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstam, šajā teltī kopīgi darbosies ELA, biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, Latviešu ārstu un zobārstu apvienība un Korporatīvās ilgtspējas institūts.

„Latvietis 2.0” teltī izskanēs diasporas viedokļu līderu, mediķu, uzņēmēju, jauno profesionāļu un starptautiskajās organizācijās strādājošu Latvijas cilvēku viedokļi, kas nesen atgriezušies Latvijā vai pievienosies no Spānijas, ASV, Zviedrijas, Luksemburgas, Lielbritānijas, Vācijas, Šveices un Īrijas. “Pasaules latviešu sarunās ar Latvijas domubiedriem un kritiķiem liksim uzvirmot idejām, pieredzes stāstiem un sadarbības iniciatīvām Latvijas attīstībai aktuālās jomās. Vēlamies tām pienest jaunus rakursus, savējo skatu no malas un arī aktīvu līdzdarbību, lai kopīgi stiprinātu Latviju neatkarīgi no šābrīža mītnes vietas,” stāsta ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto. Teltī tiks diskutēts par atgriešanos reģionos, dažādības vadību un darbaspēka piesaisti. Analizēsim kvalitatīvas veselības aprūpes trijstūri – izglītība, nauda politika. Katram būs iespēja izmēģināt, kā latviešu valodu attālināti mācās latviešu bērni visā pasaulē. Apzināsim diasporas potenciālu Latvijas tūrisma veicināšanā, investīciju piesaistē un finanšu un kapitāla tirgus attīstībā. Vērtēsim pasaules pieredzes ietekmi uz pilsonisko un politisko kultūru Latvijā. Apspriedīsim globālā latvieša identitāti, Latvijas mazākumtautības emigrācijā un patriotisma mūsdienu apliecinājumus, zīmējot “diasporas latvieša” portretu, atšķetinot aizspriedumus un veidojot praktiskas sadarbības iniciatīvas.

Pievienojies šīm sarunām! Tās būs iespējams skatīties arī attālināti, visā pasaulē – sekojiet tiešraidei Eiropas Latviešu apvienības Facebook kontā. Festivāla programma.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK