lv

Diasporas mediķi sadarbības forumā atbalsta Latvijas veselības aprūpes nozares stiprināšanu

Atsaucoties Latvijas veselības aprūpes nozarē strādājošo aicinājumam būt vienotiem par veselību, Latviešu Ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) 2019. gada 7. decembrī Berlīnē Medicīnas profesionāļu sadarbības forumā pulcēja vairāk nekā piecdesmit pieredzējušu un jaunu latviešu ārstu, slimnīcu vadības pārstāvju un nozares pētnieku no Vācijas, Austrijas, Īrijas un Lielbritānijas, kā arī kolēģus, politikas veidotājus un eksportējošus uzņēmējus no Latvijas.

Forumā plašākās apspriedes un starptautiskās pieredzes apmaiņa notika par medicīnas izglītības, profesionāļu izaugsmes iespējām un sistēmas izaicinājumiem Latvijas veselības aprūpes nozares attīstībai. Izskanēja atbalsts veselības aprūpes nozares stiprināšanai Latvijā - gan adekvāta finansējuma, gan pārskatāmas pārvaldības un efektīvākas darba organizācijas ceļā. Forumā notika arī trīs domnīcas par konkrētām sadarbības iespējām. Tās bija veltītas pārrobežu sadarbībai un pieredzes apmaiņai profesionālajā jomā, izglītībā un zinātnē, kā arī tautsaimniecībā, diasporas pārstāvjiem veicinot Latvijas inovatīvo nozares tehnoloģiju un medicīnas izglītības risinājumu eksportu. Foruma noslēgumā ar skatu uz nākamgad Latvijā plānoto Eiropas Mākslas terapijas federācijas gadskārtējo konferenci un Latvijas Mākslas akadēmijas iesaisti Eiropas mēroga mākslas izglītības programmā - notika saruna ar Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Mākslas terapijas asociācijas pārstāvjiem par mākslas un medicīnas krustpunktiem, bet Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas brīvprātīgās iniciatīvas "Radošās darbnīcas" veidotāja Sintija Bernava aicināja diasporas mediķus un ikvienu atbalstītāju palīdzēt ar mākslas aktivitātēm izgaismot ilgstoši slimo bērnu un viņu vecāku ikdienu. 

Berlīnē notikušais Medicīnas profesionāļu sadarbības forums liks pamatus plašākai nozares kolēģu apzināšanai visā Eiropā un turpmākiem pieredzes apmaiņas un sadarbības pasākumiem Lielbritānijā un Zviedrijā. Tā ir daļa no ELA paspārnē aizsāktās pagaidām neformālās kustības #esiLV-Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai, kas rosina dažādu nozaru profesionāļus, pētniekus, uzņēmējus un speciālistus no diasporas stiprināt sadarbību savā starpā un ar Latvijas partneriem, ar skatu uz papildu jaudas pienešanu Latvijas nozaru, reģionu un tautsaimniecības attīstībai.

Pasākumu atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija ERAF projekta ERAF projekta  Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Republikas vēstniecība Vācijas Federatīvajā Republikā

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK