lv

Diasporas latviešu deju kopas saņēmušas Deju svētku skates rezultātus

Maija sākumu diasporas amatierkopas gaidīja ar lielu nepacietību, uztraukumu, jo otrdien, 2023. gada 9. maijā tika paziņoti Vispārējo dziesmu un deju svētku skašu rezultāti diasporas kopām. Kopā svētku skatēs piedalījās 686 deju kolektīvi no visas pasaules, kuru starpā bija arī 25 deju kopas no visas Eiropas. 

Diasporas deju kopu iesūtīto video priekšnesumu sniegumu vērtēja Deju skates vērtēja deju svētku virsvadītājs, horeogrāfs, deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Tukuma novada deju kolektīvu virsvadītāja Zanda Mūrniece, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja Dagmāra Bārbale, Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte, Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” projekta vadītāja Maruta Alpa, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Bauskas novada deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne.

Žūrija kopumā noskatījās 1521 dejas, pabija 31 Latvijas vietā. Izvērtējot visu 686 deju kopu sniegumu dažādās grupās - augstākās pakāpes diplomu ieguva 166 kolektīvi, I pakāpi 401, II pakāpi 95, III pakāpi 5. Vērtējot diasporas deju kopu sniegumu, Eiropas kopām žūrija piešķīra 2 augstākās pakāpes, 15 - I pakāpes diplomus, 4 - II pakāpes diplomus un divus III pakāpes diplomus.

Ar plašāku informāciju par diasporas deju kopu sniegumu skatēs var iepazīties šajā linkā.

Eiropas Latviešu apvienības kultūras referente Andra Baltmane saka lielu paldies ikvienam par ieguldīto sirdsdarbu - gan deju pedagogiem, gan dejotājiem un viņu ģimenēm. Kā uzsver A. Baltmane: "Un svarīgāks par punktu skaitu un sacensību lai ir draudzības, cilvēcības, cilvēkmīlestības un savstarpējas cieņas gars! LAI LIELISKI SVĒTKI!"

Visu Eiropas latviešu deju kopu sniegumu būs iespēja baudīt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs”. 

Savukārt, diasporas pašdarbnieki piedalīsies arī Pasaules latviešu saieta nama koncertā, kas notiks 2023. gada 3. jūlijā Ķīpsalā. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) deju un koru kopas Eiropā gatavo savus priekšnesumus koncertam, kas notiks šajā saieta namā. Šajā koncertā būs iespēja vērot jaunradītus skatuves darbus un arī sen iemīļotas dziesmas un dejas, turklāt tās skatītāju vērtējumam piedāvās gan atsevišķas kopas, gan jauni dažādu kopu veidoti radoši formējumi.

Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā, savukārt no Eiropas kopā no 20 valstīm būs 63 kopas (dejotāji, kori un folkloras kopas).

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas  Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Mangaļi, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Spice, Bolt, Laima, Spilva, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Aicinām aktuālajai informācijai par dziesmu un deju svētkiem sekot līdzi mājaslapā www.dziesmusvetki.lv

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023                                                                 

Apsveicam diasporas latviešu deju kopas ar ceļazīmes iegūšanu uz Deju svētkiem

Gatavojoties XVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā (Latvijā), diasporas latviešu deju kopas savus skates priekšnesumus sagatavoja video formātā. Publicējam bildes no vairākām deju kopām pēc skates ierakstu sagatavošanas. Bildes ir aizgūtas no deju kopu publiskajiem profiliem sociālajā medijā Facebook
Tautas deju kopa
Senioru deju kolektīvs
Londonas vidējās paaudzes deju kolekīvs
Sandefjordas deju kopa
Vidējās paaudzes tautas deju kopa
Štutgartes deju kopa
Helsinku latviešu deju kopa
Briseles latviešu dejotāji, vadītāja Andra Baltmane
Galvejas Tautas deju kopa
Deju kolektīvs
Minsteres deju kopa MiLaDeKo, vadītāja Lauma Leišovnika
Oslo Tautas deju kolektīvs
Edinburgas deju kopa
Bergenas Tautas deju kolektīvs
Tautas deju kolektīvs
Tautas deju kolektīvs
Tautas deju kopa Stokholmā
Tautas deju kopa
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK