lv

Diasporas jauniešus aicina uz ELA vasaras iniciatīvu darbnīcu Madonā

Turpinot Eiropas Latviešu apvienības aizsākto sadarbību ar Latvijas pilsētām un novadiem, kas ieguvušas gada jauniešu pilsētas godu, šogad Madonas novadā notiks diasporas jauniešu iniciatīvu darbnīca “Latvija Aug”. Pieteikšanās dalībai norit vēl līdz 25. jūlijam, aizpildot anketu šeit.

“Jaunieši ir pārmaiņu veidotāji, tāpēc šajā darbnīcu ciklā liekam uzsvaru uz iniciatīvu, līdzdalību un uzņēmīgumu, tostarp uzņēmējdarbības veicināšanā un izvēlē par labu Latvijai kā vietai, kur pašrealizēties, ieguldīt un bagātināt savu nākotni un pieredzi,” stāsta Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto. “Latvija Aug” ir viens no ELA radītajiem virzītājspēkiem Eiropas latviešu jauniešu darbotiesspara atjaunošanai saistībā ar Latviju un tās nākotni, un sasaucas ar Latvijas simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija!”. Darbnīcu ciklā piedalīsies 12 diasporas jaunieši, ar ko kopā darbosies Madonas novada aktīvie jaunieši.

“Latvija Aug” piedāvā sarunas ar citiem aktīviem jauniešiem, valsts augstākajām amatpersonām un harizmātiskiem profesionāļiem par jauniešu lomu pārmaiņu veidošanā un izzinošas un praktiskas darbnīcas radošuma, mediju prasmju, biznesa pratības un politikas zinību stiprināšanai. Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru notiks uzņēmējdarbības iniciatīvu darbnīca un ar Zemkopības ministrijas gādību jaunieši dosies izbraukumā pa novada ražotnēm un saimniecībām. Jaunieši apgūs brīvprātīgā darba prasmes un izzinās brīvprātīgā darba iespējas Latvijā un Eiropā. Programmu bagātinās filmu vakars ar sarunu par emigrāciju un atgriešanos, aktīva dzīvesveida stundas un tikšanās ar jaunajiem sportistiem, kā arī Simtgades zaļumballe Madonā. Programmas noslēgumā jaunieši piedalīsies Latvijas Jaunatnes festivālā un vadīs viedokļu darbnīcu par jauniešiem un Eiropas nākotni.

Piedalīties programmā aicināti ārvalstīs mītoši Latvijas jaunieši 16-25 gadu vecumā, kuri vēlas satikt citus aktīvus diasporas un Latvijas jauniešus, iedvesmojošu lektoru vadībā kļūt par pārmaiņu veidotājiem, apgūt jaunas prasmes un gūt idejas savām iniciatīvām, kā arī iemēģināt brīvprātīgā darba prasmes, iesaistoties Latvijas Jaunatnes festivāla rīkošanā.

Dalībniekiem jāpiedalās visu programmas laiku. Uzturēšanos, ēdināšanu, darbnīcu izmaksas un ceļu no Rīgas uz Madonu un atpakaļ nodrošina rīkotāji, bet dalībnieka ziņā ir ceļa izdevumi uz Latviju un mājup. Programma notiks latviešu valodā. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK