lv

Diasporas jaunieši Eiropā stiprina saikni ar Latviju, piedaloties inovatīvās 3D dizaina nodarbībās

Lai iedvesmotu Eiropā dzīvojošos diasporas jauniešus atgriezties studēt Latvijā, no 2022. gada marta līdz jūnijam tika īstenots attālināto nodarbību projekts “3D dizains un inovatīvās inženierzinātnes karjeras izglītībai”.  Nodarbībās piedalījās 8 radoši jaunieši no Itālijas, Grieķijas, Austrijas, Spānijas, Zviedrijas, Īrijas un Lielbritānijas.

Vienojoties kopīgam mērķim, Eiropas Latviešu apvienība (ELA), Izglītības un zinātnes ministrija, Latviešu valodas aģentūra, kā arī Starptautiskā Inovāciju skola organizēja minētās nodarbības tiešsaistē. Nodarbības sniedza ne tikai tehniskas prasmes, bet arī stiprināja latviešu valodas izmantošanu sarunās par tēmu, ko jaunieši apguva. 

Attālināto nodarbību projekta ietvaros jaunieši apguva 3D dizaina programmas “Blender” pamatus, tika iepazīstināti plašāk ar to, kur iegūtās zināšanas var likt lietā nākotnē dažādās profesijās. Lai iedvesmotu jauniešus tam, ka iegūtās zināšanas ir praktiskas un nākotnē noderīgas, notika tikšanās ar Maksimilianu Bērziņu, kurš ir inženieris Vācijas uzņēmumā “Jungheinrich” un savos iespaidīgajos ikdienas projektos izmanto 3D dizaina zināšanas. 

Nodarbības jauniešiem vadīja Starptautiskās Inovāciju skolas pedagoģe Līva, kura pati ir Latvijas Mākslas akadēmijas studente. Līva jauniešus iepazīstināja  ar iespējām studēt Latvijas augstskolās, kā arī ar savu piemēru un entuziasmu parādīja, ka Latvijā ir vērts studēt!

Ļoti ceram un ticam, ka šādu projektu realizācija ilgtermiņā rada interesi par Latvijas piedāvājumu dizaina izglītībā un priekšnoteikumus diasporas jauniešiem izvēlēties savas studijas nākotnē saistīt ar Latvijas augstskolām. Šī projekta sakarā saņemtas pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem un viņu vecākiem Sicīlijā un Rodas salā ar pateicību par piedāvājumu apgūt 3D modelēšanu un reālu projektu veidošanu. Tika uzlabotas latviešu valodas zināšanas, sadarbības prasmes un  paplašinātas zināšanas par mūsdienu tehnoloģiju pielietojumu,” saka ELA izglītības referente Ilze Atardo.

Šajā vietnē ir atrodami jauniešu (Eila, Leonardo, Silva, Amanda) darbi, kas tika izstrādāti projekta laikā.

Līguma izpildi finansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”

 

Papildu informācijai:
Anda Sergejeva
Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja
anda@inovacijuskola.lv
https://inovacijuskola.lv
https://www.facebook.com/ininin.tech

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK