lv

Atbalstot Ukrainu un nosodot Krievijas agresiju

Šodien, 2023. gada 24. februārī aprit gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Jau gadu noraugāmies, kā Krievija pārkāpj jebkuras starptautiskas normas, vērtības, starptautiskus līgumus. Krievijas armija ir pastrādājusi smagus noziegumus, par kuriem dauzi 21. gadsimtā pat nespētu aizdomāties - necilvēcīgus un zvērīgus postījumus pret ukraiņu tautu, Ukrainas iedzīvotājiem.

Savukārt, mūsu lielākais izaicinājums ir bijis palikt vienotiem savā nostājā un atbalstīt Ukrainu. 24. februāris ir tas brīdis, kad atkal un atkal izdzīvojot satraukumu, neziņu, neticību, ka tas tiešām notiek – ka Ukrainā notiek karš, kur cieš nevainīgi cilvēki, kuri cīnās par savu brīvību, kuri aizstāv savu zemi; arī mums latviešiem, lai kur mēs atrastos, būt vienotiem kopā, padomāt par mūsu personīgajām un tautas vērtībām, par cilvēcību. Mums ir jāturpina būt tikpat stipriem, cik garā stipri ir ukraiņi, mums jāturpina ticēt, atbalstīt un būt līdzās.  

Turklāt, skatoties, kas notiek pasaulē – valstīm, kuras iebilst pret Zviedrijas un Somijas uzņemšanu NATO, valstīm, kuras neiestājas pret Krievijas sportistu dalību gaidāmajās Olimpiskajās spēlēs Parīzē, mēs nedrīkstam nobīties un padoties. Mums ir jāturpina atbalstīt Ukrainas tauta, mums ir jāizvērtē savas iekšējās vērtības, mums ir jābūt vienotiem un drosmīgiem. Mūsu kopībā ir spēks, vienalga, cik ļoti Krievija ar savu rīcību vēlas šķelt un lauzt tos, kuri atbalsta Ukrainas brīvību, tai skaitā mazās Baltijas valstis. Mēs vēl joprojām nosodām Krievijas agresiju Ukrainā un paužam atbalstu ukraiņu tautai.

Mēs esam kopā ar ukraiņiem, mēs atbalstīsim viņus līdz pat uzvarai!  

Justīne Krēsliņa, ELA prezidija priekšsēde
2023. gada 24. februārī, Stokholmā

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK