lv

Aizvadīts tautas deju sadraudzības koncerts Bergenā

Sestdien, 2022. gada 8. oktobrī Bergenā norisinājās tautas dejai veltīts koncerts, kurā piedalījās seši tautas deju kolektīvi no Norvēģijas, Zviedrijas un Latvijas. Pasākumu organizēja TDK Pērkonkalns.

Deju koncertā bez organizatoriem TDK Pērkonkalns no Norvēģijas piedalījās arī TDK Zibenītis no Stokholmas, TDK Ziemeļmeita no Norvēģijas, VPDK Kalnagravas no Latvijas (Madonas), TDK "Ozoliņš"un Radošā Apvienība “PaLeciens” arī no Norvēģijas. Visi ar aizrautību, ar staltu stāju, ar humoru, ar lieliskiem tautas tērpiem... Arī bērni! Pasākuma organizatore bija Agrita Murāne un vakaru vadīja Bergenas latviešu teātra Latvisk Amatørteater i Bergen režisore Liara Ozola.
 
Pasākumu klātienē apmeklēja arī ELA prezidija pārstāve Lelde Vikmane, sakot visiem dalībniekiem iedvesmojošu uzrunu Eiropas Latviešu apvienības  prezidija vārdā. Lelde bija neizsakāmi priecīga par saikni ar Latviju, draudzīgu un radošu attieksmi, par smaidiem, par dzirkstošām jaundejām, par pleca sajūtu! 
 
Leldes Vikmanes uzruna deju pasākuma dalībniekiem: "Mīļie bergenieši, norvēģi, Latvijas latvieši un Zviedrijas latvieši, cik priecīga es esmu būt kopā ar jums. ELA prezidija vārdā izsaku visdziļāko pateicību par šiem svētkiem, pirmkārt, Agritai Muranei, TDK Pērkonkalns, šo svētku rīkotājiem. Protams, visām deju kopām, kuras piedalās šajā sadancošanās pasākumā.
 
ELA manā izpratnē balstās trim vaļiem, trim "i" (norvēģu valodā tie protams nebūs 3I)
Identitāte,
Ieguvums,
Ieguldījums.
Mūsu identitāte ir latviešu valoda, Dziesmu svētki, tautas dejas un dziesmas, Latvijas kulltūra un saikne ar Latviju- tas  ir mūsu pamats."
 
Savu uzrunu ELA prezidija pārstāve noslēdza latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša dzejoļa "Ziedēšana" rindām: 
"Svilst vaigos visi saulesrieti 
un visas elpas raujas ciet, 
kad kastanis sev kastanieti 
ar baltu sveci meklēt iet 
gar visiem trotuāriem rindā 
un visiem kalniem pāri kāpj, 
jo lielā mīlestības trimda 
no galotnes līdz saknēm sāp. 
Un visiem skeptiķiem par spīti, 
vai tas būs meitene vai zēns, 
bet zaļā adatmētelītī dzims brūns 
... un smaidīgs kastanēns ...”
 
Lai mums visiem brīnišķīga sadancošanās!"

Aizvadīts tautas deju sadraudzības koncerts Bergenā

Sestdien, 2022. gada 8. oktobrī Bergenā norisinājās tautas dejai veltīts koncerts, kurā piedalījās seši tautas deju kolektīvi no Norvēģijas, Zviedrijas un Latvijas. Pasākumu organizēja TDK Pērkonkalns. Deju koncertā bez organizatoriem TDK Pērkonkalns no Norvēģijas piedalījās arī TDK Zibenītis no Stokholmas, TDK Ziemeļmeita no Norvēģijas, VPDK Kalnagravas no Latvijas (Madonas), TDK "Ozoliņš"un Radošā Apvienība “PaLeciens” arī no Norvēģijas. Visi ar aizrautību, ar staltu stāju, ar humoru, ar lieliskiem tautas tērpiem... Arī bērni! Pasākuma organizatore bija Agrita Murāne un vakaru vadīja Bergenas latviešu teātra Latvisk Amatørteater i Bergen režisore Liara Ozola.
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK