lv

Aizvadīts informatīvi skaidrojošs seminārs Eiropas diasporu skolām

Ceturtdien, 2023. gada 23. februārī Eiropas Latviešu apvienība (ELA) organizēja informatīvi skaidrojošu semināru Eiropas diasporas skolu finansiālā atbalsta konkursa nosacījumu skaidrošanai. Seminārā piedalījās 30 dalībnieki no dažādām Eiropas un kaimiņreģiona skolām. ELA organizēto semināru vadīja Vita Kalniņa, Aira Priedīte, bet uzrunas vārdus teica izglītības referente Ilze Atardo.

Atklājot semināru, ievadvārdus dalībniekiem teica ELA izglītības referente Ilze Atardo, pieminot valodnieku Jāni Endzelīnu, kuram šajās dienās tiek atzīmēta 150 gadu jubileja, ka arī viņš, līdzīgi kā latviešu skoliņas visā Eiropā, rūpējies par latviešu valodas saglabāšanu un prestižu.

Savukārt ELA prezidija pārstāve Vita Kalniņa iepazīstināja dalībniekus ar aizvadītā gada skolu finansējuma konkursa rezultātiem, cik daudz bija dalībnieku, kā tika izlietots piešķirtais finansējums. Aira Priedīte, kura ir Eiropas diasporas skolu finansiālā konkursa vērtēšanas komisijas vadītāja, skaidroja konkursa norises un finansējuma ciklu, atlases kritērijus, uzsverot arī publicitātes vadlīnijas.

Aira Priedīte: “Liels prieks par tik lielu interesi no skoliņu pārstāvjiem piedalīties šajā seminārā, mēs patiesi novērtējam skolu veikumu, sadarbību ar vecākiem, izglītojot bērnus latviešu valodā. Ikviens no viņiem to veic brīvprātīgi. Tas ir nenovērtējams ieguldījums latviešu valodas prestiža un arī kultūras vērtību saglabāšanā. Mēs ceram uz aktīvu skolu iesaisti konkursa pieteikumu sagatavošanā, lai saņemtu finansiālu atbalstu darbam 2023. gadā”.

Finansējumu Eiropas skolu atbalstam nodrošina LVA no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”. Finansējuma kopējais apjoms ir 104 580 EUR, ko paredzēts piešķirt vismaz 35 diasporas latviešu skolām Eiropā. Finansējuma periods: no 2023. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 31. decembrim.

Pieteikuma anketa pieejama šajā saitē. Ar finansējuma saņemšanas kritērijiem un attiecināmo izdevumu veidiem detalizēti var iepazīties konkursa nolikumā, kas publicēts ELA mājaslapas sadaļā Projekti un LVA mājaslapā.

Pieteikumi finansējumam tiek pieņemti līdz 2023. gada 5. marta plkst. 23.59 pēc Latvijas laika. Pieteikšanās anketa skolu finansējumam atrodama šeit.

Visus pieteikumus izvērtēs komisija, kuras sastāvā ir: Vita Kalniņa (ELA prezidija pārstāve), Aira Priedīte (ELA pārstāve Latvijā), Dace Dalbiņa (LVA direktora vietniece, Izglītības daļas vadītāja), Aija Otomere (LVA diasporas projektu koordinatore), Ilze Atardo (ELA izglītības referente) un Māris Pūlis (ELA, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā izglītības referents).

Potenciālajiem finansējuma saņēmējiem, kuriem rodas jautājumi pieteikuma aizpildīšanā, aicinām rakstīt e-pastu uz adresi izglitiba@ela.lv.

Aicinām skolas būt aktīvām un pieteikties šim finansiālajam atbalstam, kas pieejams aktivitātēm līdz pat 2023. gada 31. decembrim!

Latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt 25 valstīs aptuveni 103 neformālās izglītības mācību iestādēs, kas tiek sauktas par diasporas nedēļas nogales skolām. Pagājušajā gadā finansējumu saņēma 39 skolas Eiropā un kaimiņvalstīs. Savā ikdienas darbā ELA uztur aktīvu dialogu ar 64 diasporas skolām Eiropā un tās kaimiņreģionā un Latvijas izglītības politikas veidotājiem, sniedz ieguldījumu latviešu diasporas skolu darbības attīstībā un kapacitātes stiprināšanā.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023


Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve, Sabiedrisko attiecību speciāliste 
ela@ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK