lv

Aizvadīta ELA izglītības grupas tikšanās

Pirmdien, 2022. gada 27. jūnija vakarā norisinājās ELA izglītības grupas tikšanās, kurā piedalījās Īrijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Itālijas skolu pārstāvji, kā arī ELA Latvijas biroja un Latviešu Valodas aģentūras (LVA) pārstāvji. Sanāksmi vadīja ELA izglītības referente Ilze Atardo.

LVA pārstāve Aija Otomere iepazīstināja klātesošos ar gaidāmo semināru diasporas skolotājiem, kas no 20. līdz 21. jūlijam notiks Drabešu pagasta Billēs. Programmā paredzētas interesantas nodarbības, kas veicinās ne tikai izglītošanos, bet arī radošumu.

Šajā ELA izglītības grupas sanāksmē piedalījās arī viesis no Dānijas - divu dēlu tēvs un sporta entuziasts Jitlandes latviešu nedēļas nogales skolā "Mazputniņš" Raivis Orba. Iedvesmojoties no savu dēlu futbola nodarbībām un papildinot iesildīšanās daļas ar citur iegūtām idejām, viņš regulāri vada sporta nodarbības latviešu valodā skolas bērniem un vecākiem. "Kopā ar bērniem mēs visi kļūstam bērni un atļaujamies vairāk brīvības," minēja Raivis, uzsverot, ka “sportojot var gan dziedāt, gan mācīties krāsas, gan skaitīšanu un daudz dažādu lietu nosaukumus.” Sporta daļa skolas dienas sākumā esot pat uzlabojusi disciplīnu un visi cenšas ierasties laicīgi. Sarunas noslēgumā Raivis piekrita kādā seminārā vai attālināti līdzīgu tikšanos  novadīt arī lielākām interesentu pulkam.

Sanāksmes otrā daļa tika veltīta pieredzes apmaiņai par citām aktuālām lietām  - jauniešu iesaisti un pēctecību, kad skoliņu piedāvājums kļūst  mazāk saistošs, un par nometnēm, to lietderību un iespējām rīkot dienas vai diennakts nometnes mītnes zemēs un Latvijā. Nepiespiestās sarunās katram bija iespēja dalīties ar savu pieredzi, viedokli un idejām.

ELA izglītības grupas sanāksmes idejas tika fiksētas, kas nākotnē noderēs, lai izstrādātu vadlīnijas un tālākās darbības stratēģiju šajās jomās. Īpaši akcents tiek likts uz jauniešu pašorganizēšanos nodarbību vadīšanai, lai piedāvātu pusaudžiem tieši viņus interesējošus pasākumus un neformālās izglītības formas.

ELA Latvijas biroja pārstāve Aira Priedīte pastāstīja par šovasar gaidāmo latviešu sporta nometni  "Olimpiskais kvants" Valmierā un Eiropas Vasaras skolu Palsmanē. Abās vēl ir vietas dalībniekiem. 

Noslēgumā ELA izglītības grupas sanāksme plānota 2022. gada 22. augusta vakarā tiešsaistē. Pieteikšanās pie ELA izglītības referentes Ilzes Atardos, sūtot e-pastu uz izglitiba@ela.lv

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Papildu informācijai:
Ilze Atardo
ELA izglītības referente
izglitiba@ela.lv
www.ela.lv
https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK