lv

Aicinām piedalīties "Sirds uz perona 2021" virtuālajā pasākumā!

Mīļie Eiropas (un arī visas pasaules) latviešu dzejas mīļotāji! Raiņa dzimšanas dienas priekšvakarā, 10. septembrī esat mīļi aicināti piedalīties kārtējā dzejas dienu "Sirds uz perona 2021" virtuālajā pasākumā.
Šogad, pielāgojoties pandēmijas situācijai, akcija notiks nedaudz citādāk, nekā ierasts, jo organizatori nedrīkst izsludināt to kā pasākumu, jo nav iespēju nodrošināt visu "covid" noteikumu ievērošanu visās vietās. Bet ir labā ziņa - viss tik un tā notiks, jo ir atrasts veids, KĀ!
 
Cilvēki visā pasaulē var pulcēties stacijās vai starp stacijām mazākos vai lielākos bariņos (atbilstoši noteikumiem attiecīgajā valstī) un lasīt dzeju, ko viņi virtuāli ievietotu latviešu dzejas izlasē "TUVĪBA". Mēs – latvieši visā pasaulē – veidosim virtuālu latviešu dzejas izlasi “Tuvība” (jā, jā - koķetējam ar distanci). Jebkurā pasaules vietā, kur vien ir sliežu ceļi un stacijas, ikviens jau tagad var nolasīt to latviešu autora dzejoli, ko viņš ievietotu šādā krājumā, tad nokļūs “straumē”. To var darīt jau tūliņ, izvēlēties un iefilmēt savu dzejoli jau pirms oficiālā akcijas sākuma laika.
 
Lasījumus vēlams nofilmēt, telefonu turot HORIZONTĀLI, varat pievienot savu speciālo sveicienu no savas grupiņas un atsūtīt katra atsevišķa dzejoļa video uz e-pastu: sirdsuzperona@inbox.lv
cc: kultura@ela.lv līdz 10. septembra vakaram.
 
Lieliski, ja lasījums sāktos ar stacijas, sava vārda un dzejoļa autora nosaukšanu, piemēram: "Esmu tādā un tādā (valsts, pilsēta) stacijā, mani sauc ..... ......, un izlasei "Tuvība" pievienoju (piemēram) Aleksandra Čaka dzejoli "Beidzamais tramvajs"."

Šogad ierastā perona vietā būs straumēšana. Translācija sāksies piektdien, 10. septembrī plkst. 20.00 pēc Latvijas laika no Tukuma ar straumēšanu vairākās interneta vietnēs www.tukums.lv un www.facebook.com/SirdsUzPerona, kur citu aiz cita randomā pārraidīsim lasījumus no visas pasaules.
 
Ar jaunu jaudu kopā ar jums, nedziestoši radošie, savu valodu un dzeju mīlošie!
 
Jūsu Lelde Vikmane, Eiropas Latviešu apvienības kulturas nozares vadītāja
 

Publikāciju finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #DiasporasNVO2021

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK