lv

Aicinām kļūt par klātienes dalībnieku priekšvēlēšanu debatēs Bonnā

Sestdien, 2022. gada 17. septembrī Vācijas pilsētā Bonnā tiks filmētas Latviesi.com un Latvijas Televīzijas (LTV) kopīgi rīkotās priekšvēlēšanu debates diasporai, kas tiks pārraidītas gan LTV1, gan tiešsaistē visa pasaulē. Organizatori piedāvā iespēju debatēs piedalīties arī klātienē. 

Lai piedalītos debtatēs klātienē, ikviens aicināts aizpildīt pieteikuma anketu līdz trešdienai, 7. septembrim, bet apstirpinājumu saņems līdz 10. septembrim. Vietu skaits klātienes dalībai ir ierobežots.

Debates iecerētas par diasporai būtiskiem tematiem, un uz tām aicināti 8 populārāko politisko spēku pārstāvji pēc 2022. gada augustā publicētajiem SKDS partiju reitingiem – Jaunā Vienotība, Nacionālā Apvienība, Saskaņa, Zaļo un zemnieku savienība, Progresīvie, Apvienotais Saraksts, Attīstībai/PAR un politiskā partija “Stabilitātei”.

Diasporas pārstāvji, kas pieteiksies klātienes dalībai, varēs ne vien skatīties debates, bet arī aktīvi iesaistīties. Klātesošajiem būs iespēja pirms debašu ieraksta neformālā gaisotnē individuāli uzrunāt klātesošos deputātu amata kandidātus īsai sarunai, kā arī, iepriekš vienojoties ar debašu kuratori Elīnu Pinto, savu jautājumu kandidātiem uzdot debašu filmēšanas laikā.

Debašu norises vieta būs Kļaviņu klaviermāja, Auguststrasse 26-28, 53229 Bonn-Beuel. Dalībnieku ierašanās norises vietā 17. septembrī no plkst. 14.00 pēc Vācijas laika. Vietu ieņemšana filmēšanas zālē no plkst. 15.30 līdz 15.50.

Tā kā vietu skaits klātienes dalībai ir ierobežots, tad lielas intereses gadījumā priekšroka tiks dota pieteikšanās kārtībā. Debates notiks latviešu valodā. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Pasākuma laikā dalībniekiem jāievēro rīkotāju norādes un Vācijas sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskos noteikumus, kas būs spēkā attiecīgajā dienā.

Ikvienam, kuram nav iespēju debatēs pievienoties klātienē, bet ir vēlme uzdot politiķiem savu jautājumu, organizatori aicina līdz otrdienai, 6. septembrim aizpildīt tēmu aptaujas anketu. Tās rezultāti tiks ņemti vērā, gatavojot debatēs uzdodamos jautājumus. Debates vadīs LTV žurnālisti Ilze Nagla un Gundars Rēders.

Politisko spēku pārstāvju un mediju pārstāvju dalības pieteikšana klātienei notiek atsevišķi, saziņā ar pasākuma kuratori Elīnu Pinto, rakstot uz e-pasta adresi elina.pinto@pm.me.

Debašu ieraksts tiks pārraidīts tās pašas dienas vakarā, plkst. 21.05 pēc Latvijas laika LTV1 ēterā un tiešsaistē - REplay.lv, LSM.lv, visiemltv.lv, kā arī Latviesi.com Facebook lapā.

Atgādinām, ka Saeimas vēlēšanas notiks 2022. gada 1. oktobrī. No ārzemēm tajās klātienē varēs piedalīties 81 iecirknī 40 valstīs. Līdz 9. septembrim atvērta arī pieteikšanās balsojumam pa pastu, kas šogad notiek atvieglotā kārtībā.

Diasporas portāls Latviesi.com ir saņēmis Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” finansējumu projekta “Caurlaide uz Saeimu” aktivitāšu īstenošanai. Projekta īstenošanas periods ir 01.03.2022. līdz 31.10.2022. un tā izmaksas veido 14 996,00 EUR. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #DiasporasNVO2022 

Eiropas Latviešu apvienība ir projekta partneris.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK