lv

Aicina uz koru diriģentu un pārstāvju sanāksmi

2022. gada 8. oktobrī plkst. 10.30 pēc Latvijas laika Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisināsies Latvijas un diasporas koru diriģentu sanāksme, kuras tiešraide būs pieejama arī Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā  www.lnkc.gov.lv.

Oktobra izskaņā tiks rīkota arī atsevišķa sanāksme tikai Diasporas koriem ar virsdiriģentu Ivaru Cinkusu.

8. oktobra sanāksmes dienas kārtība:

1. Ceļā uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem (Dziesmu svētku izpilddirektore Daina Markova un Dziesmu un Deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna).

2. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Noslēguma koncerts KOPĀ AUGŠUP (radošās darba grupas pārstāvji - Romāns Vanags, Aira Birziņa, Agita Ikauniece – Rimšēviča).

3. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Koru lielkoncerts TĪRUMS. DZIESMAS CEĻŠ. (koncerta mākslinieciskie vadītāji Kaspars Ādamsons un Ārijs Šķepasts).

4. XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koncerts DIRIĢENTS (koncerta mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis).

5. Koru nozares gatavošanās XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem (Koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss).

6. Dziesmu svētku virsdiriģentu metodiskie norādījumu koprepertuāra apguvē.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir sagatavojis ar novadu un pilsētu/ diasporas virsdiriģentiem saskaņotu Koru skašu grafiku, kas pieejams šeit.

Diasporas koriem videomateriālu iesūtīšana plānota līdz 2023. gada 1. maijam.

Sadarbībā ar abu Dziesmu svētku koncertu mākslinieciskajām grupām ir izveidots apgūstamo dziesmu saraksts katrai no kora grupām, ar kuru iespējams iepazīties šeit.

Skaidrojums no LNKC: KOPKORĪ – skatē šīs dziesmas nelozē, bet svētkos dzied, savukārt, SKATĒ – dziesma ir izlozes dziesmu sarakstā, kā arī, protams, tiek dziedāta svētku koncertos.

Noslēguma koncerta repertuārā ir nelielas izmaiņas, no plānotās koncerta programmas izņemtas šādas dziesmas: Jurjānu Andrejs - Kur gāji puisīti, Romualds Jermaks - Visi ciema suņi rēja, Ilona Rupaine - Moseņ zeileit viesti nesa.

Bet programmu papildina šādas dziesmas: sieviešu koriem – Romualds Jermaks - Dzied, māsiņa, tu pret mani, jauktajiem koriem – Ilona Rupaine - Saule brida rudzu lauku.

Šeit ir iespēja iepazīties ar dažiem būtiskiem punktiem no topošā skates nolikuma, ar ko lūgums iepazīties.

LNKC informē, ka ar novadu un pilsētu/diasporas virsdiriģentiem tiek skaņoti kopmēģinājumu datumi, lai Dziesmu svētku virsdiriģenti varētu piedalīties kopmēģinājumu procesā.

Ir uzsākts arī darbs nošu krājumu drukāšanas. Pirmajiem eksemplāriem no tipogrāfijas dienasgaismu vajadzētu ieraudzīt oktobra sākumā. Krājumi būs pieejami un pasūtāmi Musica Baltica.

Papildu informācija saistībā ar koriem pieejama, sazinoties ar LNKC koru un vokālo ansambļu ekspertu Lauri Gosu, rakstot e-pastu uz adresi: lauris.goss@lnkc.gov.lv. 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2022

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK