lv

Aicina pieteikt projektus Valsts kultūrkapitāla fonda un Baltijas kultūras fonda programmās un konkursos

Valsts Kultūrkapitāla fonds izsludinājis iespēju pieteikties divos projektu konkursos, kuriem iespēja pieteikties līdz 2024. gada februāra vidum, savukārt Baltijas kultūras fonds aicina piedalīties projektu konkursā, īstenojot projektus starp trīs Baltijas valstu organizācijām.

Konkursa mērķprogrammas „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” administratoriem mērķi ir:

1) veicināt kvalitatīvas kultūras pieejamību latviešu vēsturiskajās zemēs;

2) veicināt latviešu vēsturisko zemju savdabības izzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Mērķprogrammas mērķis tiek nodrošināts, administrējot un organizējot Kultūras programmu projektu konkursus latviešu vēsturiskajās zemēs - Kurzemē, Latgalē, Vidzemē (izņemot Rīgas valstspilsētu), Zemgalē un Sēlijā. 

Projektu iesniegšana no 02.02.2024. līdz 20.02.2024. plkst. 23:59 pēc Latvijas laika; rezultāti pēc 01.03.2024.

Konkurss ir par tiesībām organizēt projektu konkursu attiecīgajā reģionā un tajā var piedalīties juridiskas personas, kas apņemas atsevišķi katrā no latviešu vēsturiskajām zemēm* nodrošināt Kultūras programmu projektu konkursu administrēšanu un norisi (izstrādā konkursa nolikumu; organizē iesniegto pieteikumu vērtēšanu u.tml.).

Programmas plānotais finansējums 2024. gadā: 690 300 eiro.

Vairāk: https://ej.uz/Vest_Zemes_24

* Kurzeme, Latgale, Vidzeme, Zemgale un Sēlija (atbilstoši Latviešu vēsturisko zemju likuma 1. pielikumā noteiktajai pilsētu un pagastu piederībai latviešu vēsturiskajām zemēm).

Mērķprogrammas "Latviešu oriģinālmūzika" 2024. gada 1. KONKURSS, kura mērķis ir atbalstīt jaunu dažādu žanru un stilu oriģināldarbu radīšanu, sekmējot radošās darbības izcilību.

Projektu pieteikumu iesniegšana 1. konkursā no 29.01.2024. līdz 16.02.2024. plkst. 23:59 pēc Latvijas laika; konkursa rezultāti pēc 22.03.2024.

Programmas finansējums 180 000 eiro  (kopā abos 2024. gada mērķprogrammas konkursos).

Vairāk: https://ej.uz/LV_origMuz_24_1

xxx

Līdz 2024. gada 22. februārim ir iespēja pieteikties arī Baltijas Kultūras fonda konkursā, kur aicina pieteikt kopīgus kultūras projektus starp Latviju, Lietuvu un Igauniju, kuru īstenošana paredzēta ārpus Baltijas valstīm.

Fonda prioritāte ir atbalstīt jaunus, vienreizējus kultūras pasākumus ārpus Baltijas valstīm, piemēram, koncertus, izstādes, festivālus, izrādes, starptautiskus pasākumus, kuros galvenā uzmanība pievērsta Baltijas reģionam, kā arī pasākumus, kas veicina Baltijas kultūras telpas starptautisko atpazīstamību.

Šis fonds atbalsta profesionālus pasākumus un projektus arhitektūrā, vizuālajā mākslā, dizainā, literatūrā, mūzikā, skatuves mākslā, bibliotēku, muzeju un arhīvu nozarēs, kā arī finansē starpdisciplinārus projektus.

Dotācijas tiek sadalītas reizi gadā.

Baltijas Kultūras fonda finansējums 2024. gadam no Latvijas (no VKKF) ir 100 000 eiro, savukārt kopējais šī fonda finansējums, kas pieejams 2024. gada konkursam, no 3 valstīm ir 300 000 eiro.

Vairāk: https://ej.uz/BCFund

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023          

Ja turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā ELA kultūras nozares ziņas, piereģistrējies ziņu saņemšanai šajā tiešsaistes formā.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK