lv

Aicina piedalīties pasākumā "Sirds uz perona"

2022. gada 9. septembrī plkst. 19.00 pēc Latvijas laika notiks kārtējais pasākums "Sirds uz perona", kam šogad aprit 12 gadi. Šajā pasākumā latvieši visā pasaulē veidos virtuālu latviešu dzejas izlasi. 

Šī gada pasākuma "Sirds un perona" tēma ir "Biļete ar zelta viju", kas ir kā atbalsts Ukrainai un kā simbolisks visas pārējās pasaules sargāšanas akts.

Pasākuma gaitā tiks lastīta dzeja, kas vēsta par mieru, harmoniju un draudzību visplašākajā izpratnē. Ideja radās no tautasdziesmas "Vij, Dieviņi, zelta viju".

Faktiski tas būs tāds kā Baltijas ceļš, tikai rokās sadosimies ar dzeju.  Šogad sāksim ar Japānas vēstnieku Tukumā, tad iesim cauri vienu stundu Latvijas stacijām, un plkst 19.00 pēc R- Eiropas laika pievienosies Eiropa (Francija, Strasbūra, iespējams Norvēģija, Beļģija, Vācija), tad Lielbritānija, īrija un tad Austrālija un Amerika. Pasākums ilgs aptuveni 3 stundas.

Kas jāzina "Sirds uz perona" stacijām jeb tiem, kuri vēlas piedalīties?
- Šī nav platforma dzejniekiem. Autors nav klātesošs. Dalībnieki lasa to dzeju, kas pašiem tuva, un ko paši izvēlējušies.
- Lasām dzeju, kas atbilst gada tēmai. Šogad – miers pasaulē un miers sevī.
- Pasākums nenotiek jebkur. Nosacījums – dzelzceļa stacija (arī ex), autoosta vai busa (tramvaja, metro) pietura, kuģīša piestātne, lidosta. Varbūt ir vēl kāda ideja?
- Nav vienota scenārija,- katra stacija var pasākumu plānot un improvizēt pēc iespējām un sajūtām.
- Nav nepieciešams skaņas aprīkojums. Aizmirstam klasisko standartu “dzejnieks + mikrofons”. Lasījumi ir intīmi, personiski.
- Tiešraidē var piedalīties, bet tas nav obligāti (varēs arī video atsūtīt, it īpāši tiem, kam ir nakts vidus...). Ja tiešraidei pieteiksies vairāk vietu, nekā 1,5 stundā var pagūt atrādīt, priekšroka būs tām stacijām, kur prognozēts vairāk dalībnieku. Visas stacijas, neatkarīgi no iesaistes tiešraidē, tiks sirsnīgi pieminētas akcijas reklāmās.
- Stacijām, kas piedalīsies tiešraidē, sekos atsevišķa instrukcija ar mājas darbu un arī tehniskais mēģinājums.
- Šoreiz jāiemācās salocīt origami dūja, te pieejama video instrukcija. Mēģinām atrast baltu A3 lapu, jo no A4 sanāk maziņa - tāda kā video. Ja visi nedabūs A3, tad izmantosim A4. Sekos instrukcija, kas ar dūju būs jādara tālāk, bet vispirms iemācāmies salocīt.

Lūgums visiem līdz vēlākais 1. septembrim paziņot, rakstot uz e-pastu kultura@ela.lv, kuras valstis/ stacijas piedalīsies!


2020. gadā mums bija 16 stacijas, tai skaitā Amerika, Austrālija, Anglija, Francija, Itālija, Islande, Īrija, Norvēģija, Spānija, Vācija.

Plašāka informācija Facebook: https://www.facebook.com/SirdsUzPerona

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK