lv

Aicina piedalīties aptaujā par latviešu centriem Eiropā un to kultūras un vēstures mantojumu!

Lai apzinātu interesentus un iespējas diasporas vēsturisko un jaunu centru (“latviešu namu”) attīstībai un strukturētai iesaistei Latvijas publiskajā, kultūras un ekonomiskajā diplomātijā, Eiropas Latviešu apvienība uzsāk latviešu kopienu centru Eiropā kartēšanu. Vienlaikus vēlamies apzināt arī bibliotēku un arhīvu materiālus, kā arī mākslas mantojumu, kas tajos atrodas, lai varētu sekmīgāk rast vai koordinēt atbalstu tā saglabāšanai, uzturēšanai un padarīšanai pieejamiem pētniecības un apskates nolūkos.

Topošo latviešu centru gadījumā aicinām anketu aizpildīt atbilstoši iecerei. Anketas dati ir anonīmi un tiks turpmāk izmantoti tikai apkopotā veidā, turpinot sarunas ar Latvijas valsts institūcijām idejas īstenošanā.

Saite uz aptauju pieejama ŠEIT<<

Š.g. jūlijā ELA aicināja Eiropas lielāko vēsturisko diasporas centru vadību, PBLA, Latvijas Institūta, LNKC, LIAA un ĀM pārstāvjus uz sanāksmi par latviešu centru ārvalstīs stratēģisko attīstību. ELA rosināja uz diasporas latviešu centru bāzes veidot publiskā - privātā partnerībā balstītu “Latvijas namu” tīklu. Latvijas nami būtu kā jauns neformāls atbalsta instruments Latvijas publiskās, ekonomiskās un kultūras diplomātijas sekmēšanai. Balstoties uz vēsturiskajiem latviešu centriem un ap tiem pulcētajām aktīvajām latviešu kopienām, publiskās-privātās partnerības ceļā tajos varētu attīstīt aktivitātes Latvijas tēla veidošanai, tūrisma un eksporta mārketingam attiecīgajās mītnes zemēs. Publiskā - privātā partnerība nozīmētu, ka ieguldījums ir gan no valsts puses (konceptuāls un finansiāls), gan no nevalstiskajiem partneriem - latviešu centru šābrīža īpašnieku saimnieciskās darbības un aktīvo latviešu kopienu brīvprātīga darba ieguldījuma veidā. Valsts ieguldījums palīdzētu šo namu vēsturiskajai lomai pāraugt nākamajā kvalitātē kā neformālam Latvijas sūtniecību tīklam. Šis tīkls arī būtu kā nozīmīgs latvietības saglabāšanas instruments un spēs turpināt centru pilnveidi un attīstību, sniedzot piederības sajūtu Latvijai ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem. To nākotnē varētu papildināt arī jaunveidojami “latviešu nami”, kur tādi taps.

Aptauja tika izveidota projekta „Eiropas Latviešu apvienības kapacitātes stiprināšana diasporas līdzdalības veicināšanai Latvijā” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība.

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK