lv

Aicina iesniegt projektus atbalsta programmā diasporas pašdarbības kopām

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina ikvienu Eiropas māksliniecisko kopu iesniegt pieteikumus Pasaules Brīvo Latviešu apvienības (PBLA) administrētajā Kultūras ministrijas programmā Diasporas pašdarbības kopu attīstībai un māksliniecisko spēju stiprināšanai, turpinot iepriekšējo gadu programmu.

Lai pretendētu uz Eiropai piešķirto finansējumu, ELA aicina aizpildīt pieteikumu līdz 2024. gada 20. februārim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu.

Iesniegtos projektus vērtēs ELA izveidota vērtēšanas komisija. Priekšroka vērtēšanā būs mākslinieciskajām kopām, kuras iesniegs saturiski vērtīgākos pieteikumus, kopām, kas netika atbalstītas 2023. gadā un kopām, kuras līdzekļus lietojušas godīgiem mērķiem un precīzi un savlaicīgi izpildījušas saistības attiecībā uz iepriekš saņemtiem atbalstiem.

Kopām, kuras vēlas pretendēt uz finansiālo atbalstu minētā konkursa ietvaros, jāatbilst šādiem kritērijiem:

  • Kopa darbojas vismaz divus gadus;
  • Kopu vada diriģents, deju kopas vadītājs, režisors vai daiļamata meistars;
  • Kopas nodarbības vai mēģinājumi notiek regulāri (protams, izņemot COVID pandēmijas periodu);
  • Kopas darbībā piedalās noteikts dalībnieku skaits (koros – vismaz 15 dziedātāji; deju kopās - vismaz 6 pāri; teātra kopās – vismaz 10 dalībnieki; folkloras kopās – vismaz 5 dalībnieki;  lietišķās mākslas studijās – vismaz 5 dalībnieki);
  • Kopa 2023. gadā ir piedalījusies latviešu sarīkojumos savā mītnes zemē vai Latvijas lielajos sarīkojumos (piemēram, Dziesmu svētkos) vai rīkojusi izstādes un pasākumus latviešu kopienai savā mītnes zemē.

Vēlam veiksmi visiem interesentiem, tomēr pirms uzņemties projekta īstenošanu, aicinām pretendentus izvērtēt gan atbildīgās personas spēju projektu īstenot, gan arī atbildību par naudas lietojumu un atskaitīšanās procesu, atbilstoši izvirzītajiem noteikumiem.

Diasporas pašdarbības kopu attīstības un māksliniecisko spēju stiprināšanas programma tiek finansēta no Kultūras ministrijas budžeta līdzekļiem, ko administrē Pasaules Brīvo latviešu apvienība. 

 ELA kultūras referente Andra Baltmane, e-pasts saziņai: kultura@ela.lv 

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023          

Ja turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā ELA kultūras nozares ziņas, piereģistrējies ziņu saņemšanai šajā tiešsaistes formā.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK