lv

Aicina Eiropas pilsoņus piedalīties e-demokrātijas veidošanā

Projekts "MobileCIT" aicina Eiropas mobilos pilsoņus piedalīties e-demokrātijas veidošanā, balsojot par projekta “MobileCIT” izvirzītajiem 14 jautājumiem-izaicinājumiem, ar kuriem saskaras mobilie pilsoņi un kurus var atrisināt, ja ES pilsoņi pauž gatavību līdzdarboties. 

Vairāk nekā 13,7 miljoni cilvēku dzīvo kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm un viņiem ir citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonība. Parasti viņi ir maz vai vispār nav iesaistīti Eiropas Savienības politiskajos procesos. Šie mobilie pilsoņi saskaras arī ar ikdienas izaicinājumiem, kas ir viegli atrisināmi, bet ir maz zināmi cilvēkiem, kuri dzīvo savā pilsonības valstī. Projekts "MobileCIT" ir vērsts uz šo iedzīvotāju grupu.

Projektā tiek piedāvāti 14 rūpīgi atlasīti jautājumi-izaicinājumi, ar kuriem saskaras mobilie pilsoņi un kurus var atrisināt, ja ES pilsoņi skaidri izsaka vēlmi tos risināt. Ikvienam ir iespēja balsot par šiem jautājumiem, izmantojot tiešsaistes platformu Open2Vote.eu.

Apkopotās atbildes "MobileCIT" projekta partneri izmantos, lai lobētu izvirzīto jautājumu risināšanu Eiropas Savienības un Eiropas Padomes institūcijās. Tas ir veids, kā mobilajiem Eiropas pilsoņiem piedalīties lēmumu pieņemšanā un atviegot savu ikdienu, dzīvojot citā valstī.

Projekta īstenotāji balsojumus apkopos līdz 2024. gada februārim un informēs par rezultātu savos komunikācijas kanālos.

Mediju ziņa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par ziņas saturu atbild projekts MobileCIT un Eiropas Latviešu apvienība. #NVOfonds2023

Ja turpmāk vēlies saņemt savā e-pastā ELA jaunumus, piesakies e-pastu saņemšanai šeit.


Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK