lv

Aicina diasporas mediķus sadarbības forumā atbalstīt Latvijas veselības aprūpes nozari

Atsaucoties Latvijas veselības aprūpes nozarē strādājošo aicinājumam būt vienotiem par veselību, Latviešu Ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) 2019.gada 7.decembrī Berlīnē rīko Medicīnas profesionāļu sadarbības forumu. Pieteikšanās dalībai iespējama līdz 25.novembrim, aizpildot saiti ejuz.lv/simediki. Forumu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas vēstniecība Vācijā. 

Rīkotāji aicina uz forumu diasporas profesionāļus jeb ārvalstīs – īpaši Vācijā, Austrijā un Šveicē – strādājošos pieredzējušos un jaunos Latvijas izcelsmes ārstus, māsas un citus veselības aprūpes jomas speciālistus, kā arī nozarē darbojošos diasporas uzņēmējus un pētniekus. “Šis ir laiks, kad neviens no mums nedrīkstētu stāvēt malā. Ārvalstīs strādājošie ārsti un māsas var ar idejām un iesaisti palīdzēt uzlabot veselības aprūpes sistēmu un kolēģu situāciju Latvijā, pateicoties ārvalstu pieredzei un neatkarībai no vietējām interesēm,” foruma mērķus skaidro LĀZA vadītājs Uģis Gruntmanis. ELA kā motīvu foruma rīkošanai norāda vienu no organizācijas uzdevumiem celt diasporas ieguldījumu Latvijā – ekonomiskas, zinātniskas vai filantropiskas sadarbības vai remigrācijas ceļā. ELA un LU Filosofijas un socioloģijas institūta veiktā pētījumā (2017) diasporas respondenti kā uz vienu no galvenajiem vidēja termiņa apdraudējumiem Latvijai un motīviem, kas kavē lēmuma pieņemšanu par atgriešanos Latvijā, norādījuši uz “veselības aprūpes un sociālās sistēmas nesakārtotību”. 

Papildus starptautiskās pieredzes apmaiņai par medicīnas izglītības, profesionāļu izaugsmes iespēju pilnveidi un sistēmas izaicinājumiem Latvijas veselības aprūpes nozares attīstībai forumā notiks trīs domnīcas par konkrētām sadarbības iespējām. Tās būs veltītas sadarbībai profesionālajā jomā, izglītībā un zinātnē, kā arī tautsaimniecībā. 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Vācijā vadītājs Helmuts Salnājs skaidro, ka LIAA pārstāvniecība regulāri atbalsta Latvijas medicīnas jaunuzņēmumu un pieredzējušo kompāniju aktivitātes Vācijā: “Šī nozare kopumā ir konservatīva, un tirgus Vācijā šajā ziņā ir īpaši smags. Tāpēc esam priecīgi, ka LĀZA un ELA ir ieinteresēti vienā foruma domnīcā meklēt iespējas, kā atbalstīt Latvijas uzņēmumus garajā ceļā pie klientiem Vācijā.“ 

Savukārt sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju citā domnīcā tiks spriests par Latvijas zinātnes izcilības veidošanu un starptautiskās sadarbības tīklu paplašināšanu – proti, kā nozares zinātniekiem un pētniekiem Latvijā un diasporā kopīgi iesaistīties pārrobežu pētniecības iniciatīvās un atbalstīt Latvijas universitāšu un pētniecības institūciju darbu. Foruma noslēgumā ar skatu uz nākamgad Latvijā plānoto Eiropas Mākslas terapijas federācijas gadskārtējo konferenci notiks saruna ar Latvijas Mākslas akadēmijas fondu par mākslas un medicīnas krustpunktiem, kā arī filantropiju. 

Latviešu ārstu un zobārstu apvienību (LĀZA) dibināja no Latvijas izceļojošie mediķi 1947. gada decembrī Eslingenā (Vācijā). Organizācija apvieno vienā organizācijā ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. Sīkāk: http://lazariga.lv/par-laza 

Eiropas Latviešu apvienība ir Eiropā ārpus Latvijas darbojošos latviešu un latviešu sadraudzības nevalstisko organizāciju apvienība. Tajā ir 25 biedri no 19 Eiropas valstīm. ELA darbības mērķi ir pārstāvēt latviešu diasporas intereses Eiropas mērogā, tās biedru organizāciju darbības saskaņošana informācijas, izglītības un kultūras, pilsoniskās un politiskās līdzdalības, ekonomiskās līdzdalības jomās un sadarbības projektu veicināšana starp biedru organizācijām, kā arī ar radniecīgām citu tautību emigrantu organizācijām Sīkāk: www.ela.lv 

 

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK