lv

2023. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsdiriģente – Lilija Zobens!

LNKC tīmekļa vietnē lasāms, ka izziņoti 2023. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, kā arī Goda virsdiriģenti un virsvadītāji.

Svētku Goda virsdiriģentu pulkā ir Lilija Zobens - diasporas kordziedātāju saimē cienītā un mīlētā autoritāte un nenovērtējama padomdevēja diasporas kultūras kopienas ļaudīm. Pirms dažiem gadiem ierakstītu interviju ar Liliju var dzirdēt šeit, savukārt saruna ar Liliju un viņas ģimeni raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts skatāma šeit.

No sirds sveicam Liliju! Vēlam radošumu, izturību un prieku svētku gatavošanas laikā!

ELA sūta sveicienus arī pāri okeānam – uz Kanādu, suminot vienu no skatuviskās dejas lielkoncerta “Mūžīgais dzinējs” virsvadītājiem, deju meistari diasporā - Selgu Apsi!

Eiropas Latviešu apvienība katrai amatiermākslas kopai novēl veiksmi un izturību, mācoties svētku repertuāru un gatavojoties skatēm.

“Nākamvasar Dziesmusvētku tradīcija svinēs 150 gadus. Pusotra gadsimta laikā dziesmu un deju svētku kustības galvenā bagātība bijusi tieši personības – gan tās, kas ikdienā piedalās māksliniecisko kolektīvu darbībā, gan kolektīvu vadītāji, gan Svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Koprepertuāra nozares nākamvasar gaidāmajos Svētkos ir devušas iespēju daudzām debijām, kas ir lielisks signāls tradīcijas ilgtspējai, jo šīs prasmes rodamas un izslīpējamas tikai nepastarpināti saskaroties ar Svētku vērienu,” akcentē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.

ELA uzsver katra cilvēka būtisko lomu ne vien senās tradīcijas saglabāšanā, bet arī draudzīgas, uz sadarbību un savstarpēju atbalstu vērstas latviskas vides veidošanā diasporas mītnes zemju kopienās. Kopā mēs esam spēks!

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK