en

Londonā noslēgušās apmācības diasporas kopienu pārstāvjiem

Esam aizvadījuši 2019.gada otrās un noslēdzošās apmācības diasporas kopienu pārstāvjiem Londonā „Solis Tavas organizācijas attīstībā”, kurās stiprinājām diasporas kopienu vadītāju projektspējas, strādājām ar reālām idejām un veicinājām jaunu kontaktu veidošanos.

Apmācības notika šā gada 14.-15.septembrī un tajās piedalījās 19 dalībnieki no deviņām valstīm – no Lielbritānijas - 3, Īrijas - 4, visplašāk bija pārstāvēta Skotija ar 6 dalībniekiem un pa vienam dalībniekam no Krievijas, Vācijas, Islandes, Norvēģijas, Itālijas un Dānijas.

Divu apmācību dienu ietvaros dalībnieki iepazinās ar finanšu piesaistes iespējām, guva ieskatu projektu administrēšanas darbā, izstrādāja savas idejas un saņēma konsultācijas par ideju pārvēršanu reālos projektos. Dalībnieki grupās kopumā izstrādāja piecas projektu idejas:

1) Jauniešu nometnes – “Kalnieši 2020” (Nora, Aija, Toms, Līga, Vita), kurās plānots organizēt brīvdabas nometnes Skotijas kalnos ES jauniešiem ar brīvdabas dzīvošanas elementiem un bez mobilajiem telefoniem. Projekta mērķis ir dot iespēju latviešu diasporas jauniešiem no dažādām valstīm satikties, iegūt jaunus draugus un kopīgi mācīties izdzīvošanas prasmes dabā.

2) Sadraudzības pasākumi citās valstīs (Linda, Ija, Inese, Linda), kuros plānots apvienot diasporas kopienu vadītājus. Pasākums plānots kā informatīvi – izglītojošs pasākumu kopums ar darbnīcām, lektoru piesaisti no Latvijas un citām valstīm. Viens no uzdevumiem – pašapziņas celšana, rokdarbi u.c. (dažādas darbnīcas atbilstoši dalībnieku interesēm).

3) Muzikālie pasākumi – atrodu draugus mūzikā “Mazais princis” (Inta, Iveta, Ilze). Projekta ietvaros plānots iztulkot un pielāgot Itālijā esošu izglītības metodiku ar kuras palīdzību iepazīstināt bērnus ar operas žanru. Pēc metodikas adaptēšanas iesaistīt bērnus no Latvijas un Itālijas un izveidot kopīgu pasākumu, sagatavojot operas izrādi.

4) Kopīga telpa kopienas pasākumiem – Latviešu centrs Skotijā (Marta, Lauma, Astra, Līva). Projekta mērķis – stiprināt un apvienot latviešu kopienu vienā kopīgā centrā, ierīkojot latviešu centru Skotijā. Projektu plānots īstenot sadarbībā ar pašvaldību, pārņemt kādu jau iepriekš izmantotu kopienu centru noīrēt / patapināt telpas ilgtermiņā, izveidot latviešu centru un kopīgu telpu pasākumiem. Projekta komanda tāpat neizslēdz iespēju veidot Baltijas māju, pieaicinot arī lietuviešu un igauņu diasporas aktīvistus.

5) Bērnu pasākums – “Nāc izzināt nezināmo” (Olita, Ina, Dace, Vineta). Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus ar latvietību un stiprināt viņu saiknes saglabāšanu ar interesantām nodarbēm. Projekta ietvaros plānots rīkot sešas interaktīvas kultūrizglītojošas radošas sestdienas Londonā un apkārtnē dzīvojošiem diasporas bērniem. Pasākums plānots ar Lielbritāvijas Daugavas Vanagu Fonda atbalstu telpu nodrošināšanā.

Apmācībās ar dalībniekiem darbojās arī divi vieslektori. Pirmās dienas noslēgumā ar dalībniekiem tikās Toms Zeltiņs no biedrības „Bērzes Strazdi”, lai stāstītu dalībniekiem par ilgtspējīgas biedrības veidošanas nosacījumiem, organizācijas spēcīgākajām pusēm un stratēģijas nozīmi. Apmācību noslēgumā Eiropas Latviešu apvienības prezidija loceklis Valdis Māris Pūlis sniedza dalībniekiem informāciju par šī brīža aktualitātēm Diasporas izglītības programmās, kā arī stāstīja par diasporas latviešu skoliņu finansēšanas iespējām un nosacījumiem.

Pēc apmācībām dalībnieki sniedza savu atgriezenisko saiti aizpildot izvērtēšanas anketas, kurās visi norādīja, ka apmācības bija veiksmīgas un ļoti noderīgas. Tāpat saņēmām dažas atsauksmes elektroniskā veidā:

*„Gribu vēlreiz teikt lielu paldies Gunitai un Uldim, kā arī ELA par to, ka tā organizēja brīnišķīgu iespēju mums visiem satikties un caurskatīt savas idejas, plānus un vīzijas caur “derīguma” prizmu SIF un ĀM projektiem. Lai arī esam šo 8 gadu laikā piedzīvojuši neskaitāmas situācijas no kurām esam iznākuši stiprāki, gudrāki un veiksmīgāki, arī man šīs apmācības ir bijis īsts eye-opener, jo nekad neskatījām fondus kā būtisku finansējuma avotu. Tāpat esmu ļoti priecīgs, ka bija iespēja sastapt jūs visus. Man ir prieks un esmu lepns, ka darbojamies vidē, kur mēs, tie “nestandartiņi”, spējam savā starpā tomēr par kaut ko vienoties, uzģenerēt jaunas idejas, veidot jaunas sadarbības.”

*„Paldies, Tom, par Tavu epastu ar šo divu dienu domu apkopojumu, jo Gunitai un Uldim veiksmīgi izdevās galvā iegriezt domu viesuli! Paldies Jums par to!„

Projekta komanda izsaka lielu pateicību lieliskajiem un ieinteresētajiem dalībniekiem, aizraujošajiem un iedvesmojošajiem lektoriem Gunitai Bērzai, Uldim Dūmiņam, Tomam Zeltiņam un Valdim Mārim Pūlim.

Apmācības tika organizētas projekta „Eiropas latviešu diasporas NVO kapacitātes stiprināšana” (projekta Nr.2019./LV/DP/04) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK